UWAGA!

Elbląg miastem wojewódzkim

Elbląg, Elbląg miastem wojewódzkim

To było tak niedawno. Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku przygotowało wystawę internetową „Elbląg miastem wojewódzkim. W 35 rocznicę utworzenia województwa”.

Wystawa prezentowana na stronie internetowej Archiwum www.elblag.ap.gov.pl została zorganizowana z okazji przypadającej w czerwcu br. 35. rocznicy powołania do życia województwa elbląskiego. Celem wystawy jest zaprezentowanie możliwie jak najszerszemu gremium odbiorców dokumentów i zbiorów odnoszących się do najnowszej historii naszego regionu.
       Prezentowane dokumenty archiwalne zostały uzupełnione o fotografie ukazujące pierwsze posiedzenia władz oraz wizytację nowopowstałego województwa przez ówczesnego włodarza PRL, I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka.
       Skany dokumentów i fotografii zamieszczonych na wystawie zostały wyselekcjonowane ze zbiorów Archiwum, z akt zespołów archiwalnych: Wojewódzka Rada Narodowa w Elblągu z lat 1975-1998 (zespól nr 274), Urząd Wojewódzki w Elblągu z lat 1975-1998 (zespół nr 337) oraz Komitet Wojewódzki PZPR w Elblągu z lat 1975-1989 (zespół nr 824).
      
      
      
Małgorzata Janusz, dyrektor AP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ehhh. .. i po co było to wszystko rozbijać? Komu to na dobre wyszło? Tylko aktualnym miastom wojewódzkim. A Elbląg jeszcze trafił do tego szuwarowo-bagiennego syfu. ..
 • Jeszcze wrócą do tego, był to tańszy (wymagający mniej ludzi) system biurokracji.
 • Jeszcze pod IE trzeba ta fachową stronę przeglądać żeby wyglądała. Tragedia.
 • :( komunizm był fajniejszy
 • kandydat W. Gintowt-D milosnik olsztyna, szuwar i blota, przylozyl wydatnio dlon, abysmy trafili w to bloto olszynskie. Mam nadzieje, ze elblazanie pamietaja:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  michas36(2010-11-06)
 • No to babcie i dziadkowie opowiadajcie wnukom w Anglii czy Irlandi jak mieliście prace i nie było kłopotu. .. ..
 • tak mielismy prace i spokojny sen o jutrze !!!!! ale znalezli sie wyzwoliciele i zafundowali nam demokracji i jej uroki???? dziekujemy z calego serca !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niewzborca(2010-11-06)
 • do michas36 tak ludzie pamiętają że komuna zrobiła Elbląg miastem wojewódzkim a prawica to rozpieprzyła
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bynio23(2010-11-06)
 • bynio 23 o jakiej ty prawicy mówisz te pętaki i tchórze układowicze od okrąglego stołu i te z PZPR mają dziś gazety Wyborcza, władze, Prezydenta i miłośnika wszystkich premiera z Kaszub. Arukowicz, Poncyliusz np to jest przyszłość to są ludzie, a nie Mazowiecki, Wałęsa, Miller, Kwaśniewski ten to cwaniak był za komuny minister sportu i od jego podpisu zależało czy zawodnik np Leśniak wyjedzie do HSV czy nie i spotkanie prezes HSV minister i prezes Pogoni np potem córka studia USA i szkolenie jak kampanie przeprowadzić w USA i wszyscy wódkę pija razem. Wszystkich od okrągłego stołu Trybunał Stanu i paka rozgrabili Polskę oddali zakłady w obce recę zniszczyli przemysł zachód dokonał wrogiego przejecia konkurencji i ją zniszczył sprzedali majątek, który nalezał klasy robotniczej, społeczeństwa co zrobili z pieniędzmi. Młodzi politycy dalej przy tych starych wyjadaczach tkwią czy z PIS czy z PO czsy z SLD i jaki mamy kraj, miasto, każdy widzi oprócz TVN24 i Radia z Torunia!Młodzi do władzy, precz z towarzyszami i bohaterami walki z komuną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Polak75(2010-11-06)
 • hoststyle1 Och jak to fajno powspominac. Nawet przyjazna twarz Dyr. Kaminskiego mozna tu zobaczyc siedzacego przy stole pelnym syfonow. Panski kierowca z komitetu sie klania szefie. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hoststyle1(2010-11-07)
 • A wiecie, że towarzysze z PZPR w Elblagu mają się dobrze ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ELBLĄG-zaglębie komunizmu(2010-11-07)
 • czy to socjalizm, czy kapitalizm, społeczeństwo jest takie samo jak było. człowiekiem rządzi chęć władzy i jego słabości, niezależnie od deklarowanego światopoglądu. pamietajcie, kasa i sex rządzi światem.
Reklama