UWAGA!

"Elbląscy remontowcy" na poligonie

 
Elbląg, "Elbląscy remontowcy" na poligonie
fot. nadesłana

W dniach 12-23 listopada żołnierze 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego z Elbląga doskonalili swoje umiejętności bojowe, związane z realizacją zadań zabezpieczenia technicznego 16. Dywizji Zmechanizowanej w oparciu o obiekty Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Podczas zgrupowania poligonowego przeprowadzono ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. "Opal - 18" oraz "Tumak - 18", które były sprawdzianem nabytych umiejętności w praktycznym działaniu pododdziałów batalionu w warunkach bojowych. W trakcie ćwiczenia sprawdzane zostały indywidualne umiejętności żołnierzy a także funkcjonowanie i współdziałanie na wszystkich szczeblach dowodzenia od drużyny do batalionu. W trakcie ćwiczenia doskonalono również funkcjonowanie obsady Stanowiska Dowodzenia w czasie kierowania i wspierania Dowódcy w procesie decyzyjnym.
       Ponadto remontowcy mogli zweryfikować swoje umiejętności specjalistyczne podczas wykonywania zadań rozpoznania technicznego, ratownictwa i ewakuacji technicznej oraz remontu uszkodzonej techniki wojskowej w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki.
       Jednym z zadań realizowanych przez żołnierzy 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego podczas ćwiczenia było doskonalenie działania Patrolu Rozpoznania Technicznego oraz Grupy Ewakuacyjno - Remontowej jako zasadniczych elementów zabezpieczenia technicznego dywizji.
       W drugim etapie szkolenia poligonowego remontowcy wykonywali zadania ogniowe. Żołnierze realizowali szkolenie z rozbudowy fortyfikacji inżynieryjnych oraz szkolenie strzeleckie. Remontowcy wykonywali strzelania z indywidualnej broni strzeleckiej oraz z broni pokładowej będącej na wyposażeniu wozów zabezpieczenia technicznego WZT-2.
       Dowódca 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego ppłk Piotr Pankowski bardzo wysoko ocenił realizację zadań przez swoich żołnierzy.
       W piątek (23 listopada) żołnierze batalionu zakończyli szkolenie poligonowe i późnym popołudniem powrócili do Elbląga.
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama