UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy uczniowie na zgrupowaniu poligonowym

 
Elbląg, Elbląscy uczniowie na zgrupowaniu poligonowym
fot. Katarzyna Kraczaj, szer. Kamil Mazurkiewicz.
Reklama

W dniach 19 – 23 października uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu przebywali na zgrupowaniu poligonowym w 15 pplot. w Gołdapi.

Na podstawie podpisanych porozumień o współpracy uczniowie klasy II i III klas wojskowych ZSEiO odbyli swoje pierwsze szkolenie poligonowe. Program szkolenia jak i rekreacji przygotował oficer dowództwa 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, mjr Grzegorz Łapiński oraz kierownik Klubu, Katarzyna Kraczaj. Po przybyciu do Gołdapi i zakwaterowaniu w koszarach uczniowie odbyli cykl szkoleń z zakresu bhp, zasad bezpieczeństwa i pobytu na terenie JW. Następnie zwiedzili Salę Tradycji pułku, gdzie zapoznali się z tradycjami i współczesnością jednostki. Wielkie wrażenie na młodzieży wywarło zwiedzenie Sali Weterana jednostki, poparte niepowtarzalnym opisem i opowiadaniem o misjach oraz bohaterach 15 Pułku Przeciwlotniczego, które przedstawił mjr Grzegorz Łapiński. 20 października punktualnie o godz. 8 na placu apelowym 15 pułku odbyło się uroczyste rozpoczęcie zgrupowania. Młodzież powitał Zastępca Dowódcy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, ppłk Radosław Kudraj, który przedstawił zadania i przeznaczenie jednostki, program pobytu oraz życzył wielu sukcesów szkoleniowych jak i „oddechu” w gościnnej Gołdapi. Zapoznanie z danymi taktyczno – technicznymi sprzętu, występującego na wyposażeniu pułku było pierwszym punktem szkolenia tego dnia. Następnie rozpoczęto szkolenie na punktach nauczania z zagadnień łączności, terenoznawstwa, szkolenia strzeleckiego, chemicznego, budowy broni oraz udzielania pierwszej pomocy. Po obiedzie czas na zwiedzanie Gołdapi. W czasie zgrupowania uczniowie klas wojskowych ZSEiO szkolili się także m. in. w Ośrodku Sprawności Fizycznej, ćwiczyli walkę wręcz oraz brali udział w zawodach użyteczno – bojowych. Były też rozmowy i opowieści przy ognisku z żołnierzami gołdapskiej jednostki. Mimo chłodu uśmiech i zaangażowanie młodzieży w czasie szkolenia było bezcenne.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama