UWAGA!

Elbląska Inicjatywa Obywatelska

 
Elbląg, Elbląska Inicjatywa Obywatelska

3 października rozpoczął się proces konsultacji w sprawie utworzenia w Elblągu inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców. Wytypowano organizacje pozarządowe oraz ruchy obywatelskie i młodzieżowe, do których w pierwszej kolejności zgłoszono się w celu uzyskania poparcia dla pomysłu.

W poniedziałek (1 października) kiedy rozpoczynaliśmy proces utworzenia w naszym mieście inicjatywy uchwałodawczej informowaliśmy, że w najbliższym czasie chcemy spotkać się z radnymi Klubów i kół Radnych Rady Miasta Elbląga. Mamy również zamiar przesłać projekt do konsultacji do elbląskich organizacji pozarządowych.
       Przeprowadzane konsultacje dotyczące obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, będą polegały na pokazaniu plusów tego narzędzia, które mam nadzieję będzie w rękach elblążan. Chcemy przekonywać radnych oraz organizacje pozarządowe działające w naszym mieście do tego, by poparli wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.
       Pragniemy pokazać, że w samorządzie lokalnym najistotniejsi powinni być mieszkańcy. Jestem przekonany, że każda aktywność społeczności lokalnej pomiędzy wyborami jest cenniejsza niż liczba zakreślonych kart w dniu głosowania.
      
       3 października 2012 roku rozpoczęliśmy trudny i długi proces konsultacji. Jako pierwszych wytypowaliśmy organizacje pozarządowe oraz ruchy obywatelskie i młodzieżowe. Udało nam się doręczyć osobiście, e-mailowo lub pocztą listową listy dotyczące podjęcia wspólnych działań przy pracy na rzecz utworzenia w Elblągu Inicjatywy uchwałodawczej dla mieszkańców. List skierowano do następujących elbląskich organizacji:
       - Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego
       - Elbląskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Pozarządowych
       - Forum Rozwoju Elbląga
       - Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga
       - Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych
       - Stowarzyszenia Elbląg Europa
      
       Ponadto informujemy, że udało nam się spotkać osobiście z przedstawicielami Stowarzyszenia Elbląg Europa, Elbląskim Komitetem Obywatelskim, Elbląskim Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Radą Elbląskich Organizacji Pozarządowych. Więcej szczegółów ze spotkań wkrótce. Jesteśmy dobrej myśli.
      
       elblaskainicjatywaobywatelska.pl
      
Rafał Traks
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gdyby dać Wam wszystkim łopaty moglibyście wykopać drugi kanał elbląski. Co zrobiły dotychczas te wszystkie organizacje i stowarzyszenia ? Skąd biorą się te wszystkie pomysły ? Prawdą jest stwierdzenie że demokracja jest najgorszym systemem ustrojowym. Albowiem umożliwia wszystkim zaistnienie w systemie. Bez znaczenia jest przydatność jak i motywacja tego rodzaju pomysłów. Najgorsze jest to, że dotychczas nie wymyślono nic lepszego. A może wystarczy żeby powołane już organizacje wypełniały swoje obowiązki statutowe. A zatem do roboty. Wszyscy.
Reklama