UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ELŁazik po raz drugi

 
Elbląg, ELŁazik po raz drugi
fot. nadesłana
Reklama

W niedzielę, 2 października Liga Obrony Kraju Koło „Łaziki” w Elblągu zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenie pod nazwą „ELŁazik II 4x4”. Ćwiczenie obejmowało zagadnienia z zakresu topografii, umiejętności jazdy w trudnych warunkach oraz survivalu. Wzięły w nim udział 22 załogi oraz załoga Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejewa.

Celem ćwiczenia było przygotowanie uczestników do samodzielnego rozwiązywania problemów w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. W jego ramach załogi samochodów realizowały zagadnienia takie jak: odnajdywanie wyznaczonych punktów terenowych, udzielanie pomocy technicznej innej załodze, pokonywanie trasy w trudnych warunkach terenowych, rozpalanie ognia z wykorzystaniem krzesiwa, czy opatrywanie najczęściej występujących ran.
       Powyższe zagadnienia zrealizowano w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmował tzw. próbę czasową, podczas której zasadniczym determinantem realizacji zadania był czas pokonania wyznaczonego odcinka drogi. Natomiast etap drugi – zasadniczy, tzw. próba techniczna obejmował wszystkie pozostałe zagadnienia. Ćwiczenie przebiegało zarówno w duchu koleżeństwa, jak również rywalizacji. Po jego zakończeniu opracowano wyniki i wyłoniono najlepsze załogi.
      
       Wyniki:

       Próba czasowa:
       1. miejsce: załoga w składzie: Henryk Fularczyk i Grzegorz Konkel (z czasem 3:20 min.);
        2. miejsce: załogi w składzie: Paweł Sobisz oraz Kamil Krzemień i Monika Wołuszak (z czasem 3:40 min.);
       3. miejsce: załogi w składzie: Adam Mieszalski i Łukasz Gonsierowski oraz Marcin Osiński i Michał Cieśla (z czasem 3:50 min.).
      
       Próba techniczna:
       Trasa MAG:
       1. miejsce: załoga w składzie Włodzimierz Obrębski oraz Krzysztof Siadkowski;
       2. miejsce: załoga w składzie Marcin Osiński i Michał Cieśla;
       3. miejsce: załoga w składzie Mateusz Rohratt i Łukasz Sychowski
      
       trasa turystyczna:
       1. miejsce: załoga w składzie Grzegorz i Oskar Łaski Grzegorz;
       2. miejsce: załoga w składzie Grzegorz Sadło i Ewa Sadło;
       3. miejsce: załoga w składzie Katarzyna Szuman i Bogdan Szuman
      
       Dodatkowo wyróżniono załogę Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejewa za udział i pomoc w realizacji ćwiczenia.
       W ocenie organizatorów oraz uczestników osiągnięto zakładane cele ćwiczenia. Dla najlepszych załóg przygotowano puchary oraz nagrody rzeczowe.
      
Jerzy Stanecki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama