UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ferie w Piaskach na półmetku

 

Sześćdziesiątka dzieciaków rozpoczęła wypoczynek w rzęsistym deszczu, później sypnęło śniegiem, a obecnie trzyma dość silny mróz. Jednak wszyscy są zdrowi i na nudę nie narzekają. Program zimowiska pod hasłem „Żyć w zgodzie ze środowiskiem” obfituje w wiele ciekawych zajęć zarówno proekologicznych, jak i prospołecznych.

Zgodnie ze specyfiką Ośrodka dzieci uczyły się rozpoznawać ptaki przylatujące do karmnika, ślady i tropy zwierząt na śniegu, tropić wodę w różnych stanach skupienia oraz leśne i morskie skarby natury. Niestraszna zima ptakom, jeśli mają co jeść, a nasze dzieciaki o to zadbały, wykonując specjalną karmę – różnorodne ziarna zatopione w tłuszczyku.
       W ramach bloku tematycznego poświęconego odżywianiu poznawały na wesoło zasady prawidłowego żywienia, samodzielnie wykonywały, a następnie degustowały sałatkę owocową, poznając przy tym podstawowe zasady savoir-vivre przy stole. „Coś z niczego” to hasło, pod którym dzieci wykonały przedmioty ozdobne i użytkowe z różnych odpadów, a na terenie budowały szałasy z gałęzi. Posłużyły one następnego dnia do rozpalenia ogniska, przy którym, pomimo mrozu, smakowały pieczone kiełbaski.
       Niezapomniane wrażenia pozostawią: wieczorny spacer nad morze z puszczaniem balonów szczęścia oraz nocny seans filmowy. Aż miło było patrzeć na zaciekawione twarze dzieci podczas prezentacji sokolnika, który opowiadał o swojej pracy z ptakami drapieżnymi. Co odważniejsi uczestnicy zimowiska pokusili się o posadzenie jastrzębia Harrisa o imieniu Milli na swojej ręce opatrzonej w specjalną rękawicę. Wiele radości wywołały występy artystów – magika, który zdradził tajniki niektórych sztuczek oraz zabawnych clownów. Zbyt mała ilość śniegu nie pozwoliła do tej pory na zorganizowanie kuligu, ale możliwa była jazda na sankach oraz zabawa w śnieżki, lepienie bałwana itp. Co drugi wieczór odbywały się tematyczne dyskoteki oraz konkursy plastyczne i artystyczne.
       Na następny tydzień wypoczynku, który ma upłynąć pod hasłem „Szukamy i eksperymentujemy”, przewidziano dalsze atrakcyjne zajęcia warsztatowe, występy, konkursy oraz gry i zabawy.
      

 


      
      

Ewa Gałecka, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama