UWAGA!

Forum w Kaliningradzie

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zaprasza przedstawicieli polskich organizacji do wzięcia udziału w kolejnej konferencji z cyklu „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa”, która odbędzie się w ramach Forum Organizacji Pozarządowych w dniach 28-29 września w Kaliningradzie.

Głównym organizatorem Forum jest Centrum Wspierania Inicjatyw Społecznych z Kaliningradu.
     W programie Forum przewidziano m.in. wystawę organizacji pozarządowych, konferencję międzynarodową „Partnerstwo socjalne. Doświadczenia regionalne”, Międzynarodowe Forum Partnerów, rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu „Przyjazne Sąsiedztwo”, konsultacje na temat przygotowywania projektów europejskich.
     Wyjazd na Forum odbędzie się w ramach projektu „Obywatelska młodzież. Przekazanie doświadczeń związanych z budową społeczeństwa obywatelskiego rosyjskim organizacjom i instytucjom pracującym z i na rzecz młodzieży”, współfinansowanego w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
     Wszyscy zainteresowani powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.eswip.elblag.pl oraz złożyć go do 6 września w Biurze Współpracy Zagranicznej ESWIP u koordynatora projektu Eleny Sokołowskiej: Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17, tel./fax (055) 235 33 88, e-mail: lena@eswip.elblag.pl.
     Organizator wyjazdu pokrywa koszty podróży, noclegu, wyżywienia.
     Nabór uczestników odbędzie się wyłącznie na podstawie dostarczonych formularzy zgłoszeniowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizatorzy zapraszają po jednym przedstawicielu z każdej organizacji. O udziale w Forum decyduje kolejność zgłoszeń.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • O jakim my dobrosąsiedztwie mówimy. Dość chyba już mówienia, że deszcz pada gdy plują nam w twrz !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiedzący(2007-09-01)
 • Kalinin podpisał wyrok smierci na 15 tys Polaków- oficerów i policjantów, , dziś na forum czytam, że Królewie, to Kaliningrad, .....ludzie czy Wy nie macie za grosz przyzwoitości, te Kalinin to jest zbrodniarzem wojennym i pisanie,ze jego imieniem nazwano miasto Królewiec jest kompletnym nietaktem, obrażacie zmarłych i ich rodziny, wstyd, że nie znacie historii własnego kraju, ona jest taka trudna, pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmińcie to(2007-09-01)
 • a gdzyb te miasto , ktoś nazwał Hitlerstad, to też byście pisali "forum w ..." itd, Królewic tak się to miasto nazywa po polsku, zawsze się tak nazywało po co te ruskie wynalazki?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sorry za to,ze znowyu(2007-09-01)
 • Zamknęli nam granice na zalewie,a tu jacys pozarzadowcy wlażą im w tylek,po co to wszystko?
 • Oj, dobrzy ludzie, czy wogóle jest dla was jakiś dobry czas na opamiętanie? Zbrodniarza już dawno zjadły robaki, może się niebożęta otruły, ale swoje zrobiły ;) Czcijmy pamięć naszych przodków, ale nie zapiekajmy się w żalu i nienawiści, bo nigdy się ta piekielna karuzela nie zatrzyma. A nawiasem mówiąc - im prędzej Rosja się ucywilizuje, tym lepiej dla wszystkich. I dlatego pozarządowcy "nie wchodzą im ..." tylko robią to co najlepsze - niosą światełko demokracji. No chyba, że znacie jakiś lepszy ustrój - to przepraszam.
 • WojŁawrynowicz Może by tak spróbować oddzielić politykę od normalnych miedz ludzkich kontaktów. Bo gdyby tak patrzeć na Polskę przez pryzmat naszych polityków to można by pomyśleć, że jesteśmy krajem ksenofobicznych kurdupli umysłowych, cwaniaków, karierowiczów i nieudaczników. A przecież nie każdy Polak jest taki jak gro naszych polityków.(i całe szczęście, że nie). Ja mimo to, że mojego dziadka zabili bolszewicy bardzo wysoko sobie cenie kulturę rosyjską i doskonale współpracuje mi się z rosyjskimi „Wikingami”. Mam przyjemność być od dwóch lat współorganizatorem międzynarodowego festiwalu wikingów w Zielonogradzku. I tam na imprezie nie ma różnic i granic miedzy narodowościami. Jesteśmy wielka wspólna rodziną, ludzi, których łączy wspólna pasja - historia. Tak naprawdę to wspólne pasje, praca i działania przełamują stereotypy i łamią granice. OKAZUJE SIĘ, ŻE NIE MUSIMY BYĆ WROGAMI, I MOŻEMY ŻYĆ W PRZYJAŹNI Z SĄSIADAMI !!! Szeba masz racje w 100%.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-09-02)
Reklama