UWAGA!

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy?

 
Gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy?

Młody kierowca ma duże problemy z kupieniem taniego i korzystnego ubezpieczenia OC. Problem polega na tym, że małe doświadczenie za kierownicą, statystycznie niesie ze sobą większe ryzyko wypadku. A to przekłada się na wyższą składkę. Sprawdzamy, gdzie szukać taniego ubezpieczenia OC, jeżeli jest się młodym kierowcą.

Polisa OC a wiek kierowcy – jaka zależność?
       Młody kierowca może być młody wiekiem, stażem za kierownicą lub w zakresie tych dwóch parametrów.
       Kierowca młody wiekiem to dla firm ubezpieczeniowych z reguły osoba w wieku do 24 lat. Ta granica nie jest sztywna, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa nieco inaczej definiuje „młodość”. Chodzi tu przede wszystkim o osoby, które niezwłocznie po osiągnięciu wieku uprawniającego do zrobienia prawa jazdy, decydują się na kurs i zdają egzamin.
       Tacy kierowcy, statystycznie, są znacznie bardziej brawurowi, mało odpowiedzialni i nieprzewidywalni. Jeżdżą szybko, mało bezpiecznie, a brak doświadczenia powoduje, że nie są w stanie właściwie zareagować w nagłych sytuacjach. Te okoliczności powodują, że firmy ubezpieczeniowe naliczają nieco wyższe składki za ubezpieczenie.
       Kierowca młody stażem to osoba, która ma prawo jazdy od niedawna. Również nie do końca potrafi prawidłowo zareagować w sytuacjach konfliktowych, nagłych czy zaskakujących, bo nie ma jeszcze doświadczenia. Jednakże, może to być osoba starsza, na przykład po trzydziestym roku życia. Może to również być osoba, która już założyła własną rodzinę. Takie okoliczności powodują, że od początku swojej samodzielnej jazdy jest ostrożniejsza, bardziej rozważna i odpowiedzialna. Nie jeździ szybko i jest czujna na drodze.
       Młody wiekiem kierowca zwykle jest również młody stażem. Natomiast młody stażem nie musi być również młody wiekiem. W pierwszym przypadku składki są rzeczywiście znacznie wyższe. W drugim, znaleźć można korzystniejsze finansowo rozwiązania.
      
       Gdzie szukać korzystnych ubezpieczeń?

       Poszukiwania korzystnego ubezpieczenia OC warto rozpocząć od porównywarki ubezpieczeń. To rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoli porównać wiele różnorodnych ofert, pochodzących od różnorodnych ubezpieczycieli. Przeglądając ubezpieczenie oc na ubezpieczamy-auto.pl warto zwrócić uwagę nie tylko na składkę, ale również na opcje dodatkowe, które oferowane są przez różnorodnych ubezpieczycieli.
       Z racji tego, że zakres samego OC jest dla wszystkich dokładnie taki sam, towarzystwa ubezpieczeniowe próbują przekonać do siebie klientów za pomocą nieco innych rozwiązań, jak mini casco czy mini assistance, które dołączane są do polisy bezpłatnie.
       Przeglądając ubezpieczenie oc dla młodych kierowców na ubezpieczamy-auto.pl należy więc sprawdzić wspomniane wcześniej opcje dodatkowe i zapoznać się ze szczegółami oferty.
      
       Łatwy formularz w porównywarce online
       Jej uzyskanie jest zaś bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie głównej porównywarki ubezpieczeń. Wymagane są podstawowe dane właściciela pojazdu – jego wiek, staż za kierownicą, miejsce zamieszkania oraz dotychczasowe szkody na jego koncie – oraz podstawowe dane dotyczące samego auta:
      
       - rok produkcji,
       - przebieg,
       - pojemność silnika,
       - sposób garażowania,
       - szacunkowy przebieg roczny.
       Te informacje pozwalają na oszacowanie ryzyka, jakie wiąże się z ubezpieczeniem tego samochodu. Co za tym idzie, oszacowanie ryzyka pozwala również na oszacowanie proporcjonalnej składki.
       Skorzystanie z porównywarki pozwala szybko i sprawnie odnaleźć oferty, które są znacznie bardziej przyjazne młodym kierowcom i nie narzucają zbyt drastycznych zwyżek przy pierwszych zawieranych polisach. Różnice zaś sięgają od kilkudziesięciu złotych w skali roku aż do wielokrotności najtańszej polisy. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwania, bo niosą one ze sobą konkretne oszczędności.
       Poszukiwanie taniego ubezpieczenia OC dla młodego kierowcy wymaga odrobiny czasu, skupienia i poświęcenia uwagi. W efekcie jednakże można kupić naprawdę korzystną polisę, nie ponosząc przy tym zbyt wysokich kosztów.
      
----- materiał płatny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie