UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Gmina Godkowo w obiektywie. Jesienny plener „Tańcząc z kotami”

 
Elbląg, arch. organizatorów
arch. organizatorów

17-18 października w gminie Godkowo odbył się jesienny plener fotograficzny. W spotkaniu udział wzięli zarówno pasjonaci jak i profesjonaliści zdjęć z m.in. powiatów jak: ostródzki, lidzbarski, olsztyński, elbląski a nawet będziński.Zobacz zdjęcia.

Tematyka była ogólna, od fotografii plenerowych, przez architekturę po sesje indywidualne w otoczeniu przyrody. Celem pierwszego, lecz z pewnością nie ostatniego spotkania była promocja gminy Godkowo połączoną z możliwością wspólnie spędzenia czasu pasjonatów fotografii. Dzięki temu udało się przybliżyć nieznane dotąd zakątki gminy oraz uwiecznić ciągle zmieniającą się rzeczywistość. Istotne jest poczucie lokalnej przynależności, dostrzeżenia piękna, które nas otacza. Mieszkając i żyjąc przez wiele lat w tym samym miejscu powoli zatracamy zdolność dostrzegania wyjątkowości naszego najbliższego otoczenia. Ten plener miał za zadanie nie tylko pokazać odbiorcom, że gmina Godkowo jest wyjątkowym miejscem, ale również przypomnieć to naszym mieszkańcom. Myślę, ze się udało.

Wstępnie, po rozmowach z artystami, którzy byli zachwyceni naszymi okolicami jak i ich możliwościami artystycznymi, kiełkują plany zorganizowania kolejnego pleneru tym razem połączonego z malarskim. Nazwa pleneru nie przypadkowa, wynikła pod koniec całego spotkania. Do tej pory gmina Godkowo kojarzona jest z kraina bociana, natomiast fotograficy dużą uwagę zwrócili na wszechobecne (zaopiekowane) koty. Ten swojski motyw na zdjęciach dodatkowo oddał klimat naszych gościnnych terenów. W plenerze udział wzięli fotograficy i pasjonaci : Paweł Pudłowski, Monika Pudłowska, Sonia Szeląg, Mariusz Pięta, Piotr Zatorski, Aneta Pawtel, Jan Kołkowski, Eliza Kołkowska,Tomasz Pędzich, Zbigniew Sopyla, Marek Orkwiszewski, Łukasz Czerniewski, Mariusz Kacperski, Radosław Niemczynowicz, Paweł Pająk, Joanna Brzozowska, Jakub Andruszkiewicz, Katarzyna Sosnowska, Sara Zadworna oraz modelki i mieszkańcy gminy. W efekcie ich starań powstały piękne,wyjątkowe ujęcia, które podziwiać będzie można już wkrótce. Następnym etapem będzie przygotowanie wystawy w Dobrym. Wstępnie jest ona planowana pod koniec listopada. Zdjęcia będzie można oglądać indywidualnie przez wiele tygodni w budynku po byłym gimnazjum w Dobrym, w gm. Godkowo.

Serdeczne podziękowania dla grup: FotoZen z Miłakowa jak i również FotoGrupa Koń Trojański z Będzina nie tylko za obecność, ale również za wielką pomoc merytoryczną w organizacji pleneru . Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Gmina Godkowo w obiektywie – organizacja pleneru fotograficznego w Dobrym” przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń z Godkowa przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie, dofinansowane przez Urząd Gminy w Godkowie w ramach zadania publicznego. Koordynatorem projektu była dyrektor GOKSIR Godkowo Magdalena Przybysz-Pietrzak.

Magdalena Przybysz-Pietrzak
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama