UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Granice niemocy

Przemycasz i nie płacisz mandatów? - pożegnaj się z paszportem! Celnicy mogli zabierać paszporty już od dawna. Dotąd jednak tej możliwości nie nadużywali, ale w ostatnim czasie zwiększyła się liczba osób, które nie płacą mandatów.

- Po wejściu Polski do Unii Europejskiej liczba celników na przejściach granicznych Warmii i Mazur wzrosła dwukrotnie - wyjaśnia rzecznik Izby Celnej w Olsztynie Ryszard Chudy. - W ubiegłym roku zatrzymaliśmy 4,2 miliona nielegalnych paczek papierosów, a w tym roku już 7 milionów. Więcej jest towaru, więc więcej także mandatów i osób, które uchylają się od ich płacenia.
     Celnicy postanowili więc zaostrzyć sankcje wobec recydywistów. - Kiedy nie pomaga ponaglenie, występujemy do Urzędu Wojewódzkiego o unieważnianie paszportu. Procedurę może wstrzymać tylko uregulowanie należności - podkreśla rzecznik.
     Od początku roku paszporty unieważniono już dwustu osobom. Specjalnie oddelegowana grupa celników, która się tym zajmuje, ma już przygotowanych kolejnych czterdzieści wniosków.
     - Na granicy rosyjsko - fińskiej przemytnikowi od razu zatrzymuje się samochód, wbija do paszportu pieczątkę z zakazem wjazdu do Finlandii przez dwa, trzy lata i nakłada wysoką karę - mówi Ryszard Chudy. - Jest to tak skuteczne, że celnicy dosłownie czekają tam na podróżnych. W Polsce potrzeba zmian w przepisach i o to zabiegamy - zapewnia przedstawiciel Izby Celnej.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama