UWAGA!

Grzybobranie z leśnikami

 
Elbląg, Grzybobranie z leśnikami

Leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg zapraszają wszystkich miłośników grzybów na grzybobranie. Odbędzie się ono w sobotę, 8 października w Rangórach. Zbiórka o godz. 9 w miejscu postoju pojazdów „Rangóry” (leśnictwo Jagodno).

Z Elbląga należy kierować się drogą wojewódzką nr 503 w stronę Tolkmicka i przy Domu Pomocy Społecznej w Rangórach skręcić w prawo do lasu (na drogę asfaltową). Dalej prosto, a przed szlabanem należy skręcić w prawo, pozostanie nam jeszcze tylko 100 metrów i jesteśmy na miejscu.
       W trakcie grzybobrania odbędzie się konkurs, w którym wygra ten, kto zbierze największą ilość grzybów jadalnych. Będzie też można skorzystać z obecności mykologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który służyć będzie wiedzą o grzybach, ich zbiorze i rozpoznawaniu. Dla najlepszych grzybiarzy przewidujemy nagrody. Na zakończenie odbędzie się ognisko i pieczenie kiełbasek. Leśnicy gwarantują miłą atmosferę i dużo świeżego jesiennego powietrza. Udział w grzybobraniu jest darmowy i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.  Zapraszamy.
      
       Program grzybobrania:
       godz. 9 - przywitanie uczestników, zapoznanie z zasadami zawodów oraz kilka słów na temat organizacji konkursu, sposobu zbioru i rozpoznawania grzybów
       godz. 9:20 - rozpoczęcie grzybobrania
       godz. 12 - zakończenie zbioru grzybów, spotkanie wszystkich uczestników w ustalonym miejscu
       godz. 12:10 – 13 - ocena oraz rozpoznanie zebranych grzybów przez komisję (pracownik UWM i pracownicy nadleśnictwa), wspólne ognisko
       godz. 13 - zakończenie i podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników oraz zwycięzców grzybobrania
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama