UWAGA!

Grzybobranie z Lwicami

Elbląg, Grzybobranie z Lwicami
Fot. Dorota i Jerzy Wcisła.

Ponad 100 osób wzięło udział w VII Mistrzostwach Lionów w Grzybobraniu w Dębinach, które odbyły się w sobotę 12 września. Zobacz inne zdjęcia.

- Przyjechaliśmy tutaj, po to, aby miło spędzić czas na łonie natury, ale pamiętajmy, że dochód z imprezy jest przeznaczony na cele charytatywne w ramach akcji „Pierwszy szkolny dzwonek". Pomagamy dzieciom z ubogich rodzin z terenu gminy Wilczęta, a jakie przygotujemy im niespodzianki, zależy tylko od Państwa hojności – powiedziała na otwarcie zabawy Anna Jęsiak-Suchecka, prezydent LC Truso.
       W ramach dobrej współpracy odbyły się liczne konkursy przeprowadzone przez zaproszone Kluby o zbliżonej działalności: Rotarianie, Kiwanis, LC Elbląg. Także jeden z rotarian – Zdzisław Janowski – zaprezentował uczestnikom zabawy - recital gitarowy.
       - Zawsze z dużą przyjaźnią patrzę na działania LC Truso. Mamy tu naprawdę wartościowe panie. – podkreślała Katarzyna Gebert Past Gubernator Okręgu 121 Polska. – Podoba mi się idea zaproszenia innych organizacji. W działalności charytatywnej nie ma konkurencyjności, a wręcz przeciwnie, jednocząc siły, możemy osiągnąć jeszcze więcej obdarowując potrzebujących – dodała.
       Uczestnicy spotkania mieli także niebywałą okazję posłuchania oryginalnej muzyki biesiadnej oraz pokazów jodłowania w wykonaniu niemieckiej grupy myśliwych. Po koncercie na trąbce sygnałówce, wykonanym przez leśniczego Antoniego Czyża i po haśle „darz bór" grzybiarze wyruszyli do lasu. Wszyscy chętni otrzymali worki na śmieci w ramach konkursu „Sprzątamy las". W Dębinach jednak konkurs grzybobrania został rozstrzygnięty w nieco inny sposób. Przyznano nagrody w 5 kategoriach: największej ilości grzybów (2 nagrody), największego grzyba, najładniejszego koszyka i najmłodszego grzybiarza. Zwycięzcy otrzymali medale.

 


       Pełna zapasów była też „Spiżarnia Lionek” gdzie za los w cenie 5 zł, można było wygrać przeróżne smakołyki. Sympatyczne młode lionki z klubu młodych Leo sprzedawały swoje wyśmienite wypieki. Odbyła się także licytacja woka, który klub otrzymał od LC z Niemiec z miejscowości Aurich. Wok zlicytowano za 960 zł.
       Uczestnicy spotkania mogli własnoręcznie spróbować ulepić własny garnek oraz zrobić sobie zdjęcie z tajemniczą panią Jesienią, która pojawiała się między gośćmi rozdając kasztany. Tańce, zabawa przy orkiestrze, recitale gitarowe i wspólna biesiada trwały, aż do zmierzchu, a wieczór zakończył piękny pokaz tańca ognia.
      

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama