UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

IV Elbląskie Święto Chleba

Elbląg, IV Elbląskie Święto Chleba

Już po raz czwarty obchodzić będziemy Elbląskie Święto Chleba. 26 września na Starym Rynku staną stoiska, na których swoje wyroby prezentować będą znane lokalne piekarnie, jak również goście z miast partnerskich – polskich i zagranicznych. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie na strój piekarczyka.

Program IV Elbląskiego Święta Chleba
       godz. 10 – 18 - Prezentacja stoisk i wyrobów piekarniczych z partnerskich miast Elbląga: Nowego Sącza, Druskiennik, Kaliningradu, Bałtijska, Nowogródka oraz przez znanych na rynku elbląskim wytwórców pieczywa
       godz. 10 – 18 - Artyści sztuki ludowej, kolekcjonerzy „staroci”
       godz. 10 – 18 - Teatr uliczny„Feta”
       godz. 10.30 – 12 - Występy kapel i zespołów z miast partnerskich: Nowy Sącz (Polska), Nowogródek (Białoruś), Kaliningrad, Bałtijsk (Rosja) Druskienniki (Litwa)
       godz. 12 – 12.30 - Prezentacja wyrobów biorących udział w konkursie. Walczymy o statuetkę „Piekarczyka”
       godz. 12.30 – 13 - Rozgrywki pomiędzy miastami partnerskimi (Elbląg - Nowy Sącz - Kaliningrad – Bałtijsk - Druskienniki - Nowogródek)
       godz. 13 – 14 - Program artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” oraz występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sądeczoki” z partnerskiego miasta Nowy Sącz
       godz. 14 - 14.30 - Występ zespołu „Marzenie” z Kaliningradu
       godz. 14.30 – 15 - Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na najciekawiej zaprezentowany strój Piekarczyka
       godz. 15 - 15.30 - Rozgrywki pomiędzy ekipami z miast partnerskich
       godz. 15.30 – 17 - Występy zespołów z Druskiennik (Litwa), Nowogródka (Białoruś), Bałtijska (Rosja), Kaliningradu (Rosja)
       godz. 17 - 17.15 - Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie głównej nagrody, statuetki „Piekarczyka” za bochen chleba z najciekawiej przedstawionym herbem Elbląga.
       godz. 17.15 – 18 - Występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Sądeczoki” z partnerskiego miasta Nowy Sącz oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”.
      
       Elbląskie Święto Chleba to także czas zabawy dla najmłodszych. Pamiętając, że legendarny piekarczyk, młodziutki piekarski czeladnik, który uratował miasto przed najazdem krzyżackim, zainspirował Święto Chleba, Urząd Miejski ogłasza konkurs związany z tą postacią - konkurs na „strój piekarczyka” .
       - Zapraszamy do zaprojektowania i osobistego zaprezentowania podczas Elbląskiego Święta Chleba, stroju piekarczyka – zachęcają organizatorzy. - Najciekawiej zaprezentowany strój zostanie nagrodzony.
       Komisja konkursowa dokona przeglądu „piekarczyków” i po prezentacji na scenie ogłosi werdykt. Będą nagrody i fanfary.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama