UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak docenić wolontariuszy?

Elbląg, Jak docenić wolontariuszy?

Dziś (28 grudnia) o godz. 10 w centrum kultury Światowid rozpoczęło się szkolenie w ramach projektu „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności”. Spotkały się na nim osoby zainteresowane współpracą z wolontariuszami, m.in. przedstawiciele instytucji, które zajmują się świadczeniem usług wobec osób niepełnosprawnych.

- Cieszymy się z obecności liderów organizacji również spoza Elbląga, m.in. z Bartoszyc i Olsztyna - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka szkolenia skierowanego do osób współpracujących z wolontariuszami. - Rola wolontariuszy w instytucjach współpracujących z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością jest nie do przecenienia i dlatego staramy się podnosić swoje kwalifikacje, żeby lepiej współpracować z wolontariuszami, żeby zatrzymać ich w swoich działaniach jak najdłużej.
     - Szkolenie prowadzone przez Ewę Zabłocką-Krasowską i Alicję Kaczmarek z Gdańska dotyczy bardzo istotnych kwestii, m.in. tego, jak wygląda prawne usytuowanie wolontariatu na mocy Ustawy o Działalności i Pożytku Publicznego i o Wolontariacie, jak rekrutować wolontariusza i nawiązać z nim współpracę, a także jakie są warunki tej współpracy – dodaje Edyta Machul ze Światowida.
     Ewa Zabłocka-Krasowska jest współzałożycielką Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a także absolwentką podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji projektów Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Alicja Kaczmarek jest studentką Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Gdańsku oraz członkiem i współpracownikiem Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Od trzech lat prowadzi samodzielne szkolenia z zakresu idei wolontariatu oraz w zakresie Programu Starszy Brat, Starsza Siostra wraz z MOPS w Gdańsku (ukończyła kurs dla koordynatorów programu). Koordynowała programem Wolontariat Studencki, programem Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, a także opiekowała się klubem uczniowskim Klub-NET, prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Jest też laureatką VI gdańskiej edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych i laureatką konkursu gdańskiej edycji ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu - Niestrudzeni 2006.
     Projekt „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności” finansowany jest ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i Urzędu Miejskiego w Elblągu.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A gdzie jest Cegionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu? Nie współdziałali w akcji? dziwne. ..
 • W roli Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu występuje najprawdopodobniej portal elbląg24,którego wydawca( znany nie koniecznie z dobrej strony w środowisku elbląskich dziennikarzy ) od samego powstania portalu wmawiał zatrudnianym tam dziennikarzom, którzy domagali się zgodnie z wcześniejszą umową zapłaty za swoją pracę, że pracowali na jego rzecz właśnie jako WOLONTARIUSZE !!( sprawa zgłoszona w braniewskiej Prokuraturze ) A pieniążki ?? - dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają !!
 • Szukam sobie informacji o wolontariacie a tu co widze ? No cóż. .. Zauważyłem że istnieje też "wolontariat dziennikarski" jedni pracują a inni. .. .? hm. .. z innych stron tylko wklejają :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wolontariusz(2007-12-31)
Reklama