UWAGA!

Jak docenić wolontariuszy?

 Elbląg, Jak docenić wolontariuszy?

Dziś (28 grudnia) o godz. 10 w centrum kultury Światowid rozpoczęło się szkolenie w ramach projektu „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności”. Spotkały się na nim osoby zainteresowane współpracą z wolontariuszami, m.in. przedstawiciele instytucji, które zajmują się świadczeniem usług wobec osób niepełnosprawnych.

- Cieszymy się z obecności liderów organizacji również spoza Elbląga, m.in. z Bartoszyc i Olsztyna - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka szkolenia skierowanego do osób współpracujących z wolontariuszami. - Rola wolontariuszy w instytucjach współpracujących z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością jest nie do przecenienia i dlatego staramy się podnosić swoje kwalifikacje, żeby lepiej współpracować z wolontariuszami, żeby zatrzymać ich w swoich działaniach jak najdłużej.
     - Szkolenie prowadzone przez Ewę Zabłocką-Krasowską i Alicję Kaczmarek z Gdańska dotyczy bardzo istotnych kwestii, m.in. tego, jak wygląda prawne usytuowanie wolontariatu na mocy Ustawy o Działalności i Pożytku Publicznego i o Wolontariacie, jak rekrutować wolontariusza i nawiązać z nim współpracę, a także jakie są warunki tej współpracy – dodaje Edyta Machul ze Światowida.
     Ewa Zabłocka-Krasowska jest współzałożycielką Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, a także absolwentką podyplomowych studiów z zakresu ewaluacji projektów Unii Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Alicja Kaczmarek jest studentką Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Gdańsku oraz członkiem i współpracownikiem Stowarzyszenia Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Od trzech lat prowadzi samodzielne szkolenia z zakresu idei wolontariatu oraz w zakresie Programu Starszy Brat, Starsza Siostra wraz z MOPS w Gdańsku (ukończyła kurs dla koordynatorów programu). Koordynowała programem Wolontariat Studencki, programem Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, a także opiekowała się klubem uczniowskim Klub-NET, prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Jest też laureatką VI gdańskiej edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych i laureatką konkursu gdańskiej edycji ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu - Niestrudzeni 2006.
     Projekt „Wolontariat - szkołą wychodzenia z bezradności” finansowany jest ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie i Urzędu Miejskiego w Elblągu.
oprac. PD

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A gdzie jest Cegionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu? Nie współdziałali w akcji? dziwne. ..
  • W roli Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu występuje najprawdopodobniej portal elbląg24,którego wydawca( znany nie koniecznie z dobrej strony w środowisku elbląskich dziennikarzy ) od samego powstania portalu wmawiał zatrudnianym tam dziennikarzom, którzy domagali się zgodnie z wcześniejszą umową zapłaty za swoją pracę, że pracowali na jego rzecz właśnie jako WOLONTARIUSZE !!( sprawa zgłoszona w braniewskiej Prokuraturze ) A pieniążki ?? - dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają !!
  • Szukam sobie informacji o wolontariacie a tu co widze ? No cóż. .. Zauważyłem że istnieje też "wolontariat dziennikarski" jedni pracują a inni. .. .? hm. .. z innych stron tylko wklejają :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wolontariusz(2007-12-31)
Reklama