UWAGA!

Jak dojechać na cmentarze

 
Elbląg, Jak dojechać na cmentarze

Przedstawiamy szczegółowy zakres organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej w okresie święta Wszystkich Świętych 2016. Zachęcamy mieszkańców, którzy w tym okresie odwiedzać będą elbląskie nekropolie, do zapoznania się z tymi praktycznymi informacjami.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Agrykola
       Ulica Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od 28 października od godz. 22 do 1 listopada do godz. 22. Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów służb porządkowych i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek. 1 listopada na ulicy Chrobrego na odcinku od ul. Sztumskiej do Grudziądzkiej będzie odbywał  się ruch jednokierunkowy (od ronda do Góry Chrobrego, możliwość parkowania z lewej strony na jezdni). Ulica Tczewska (od strony ul. Chrobrego) 1 listopada będzie ulicą bez przejazdu. Na ulicy Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej) i Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny zakaz zatrzymywania się z tabliczkami wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. W okolicy wyznaczone zostaną miejsca postojowe: parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy) oraz ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do Grudziądzkiej) na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
      
       Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym Dębica

       Na cmentarzu Dębica od piątku, 28 października od godz. 22 do wtorku, 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (29 - 31 października) ruchem na ul. Łęczyckiej kierować będzie policja (należy liczyć się z czasowym utrudnieniem i możliwością czasowego zamknięcia ruchu).
       We wtorek ,1 listopada od godz. 6 do godz. 18 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla  autobusów komunikacji zbiorowej, taksówek z pasażerami (które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach), służb miejskich i porządkowych, pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej, mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem). Dla pozostałych pojazdów (w tym również dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się) dojazd do cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22.
       W dniach 29 ,30 października i 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Bema/Saperów będzie wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować policja.
      
       Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

       • ul. Łęczycka (1 listopada - wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
       • parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.
       • parkingi gruntowe dla pozostałych pojazdów
       Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez policję.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Droga łącząca ulicę Ogólną z ulicą Łęczycką potrzebna bardzo.
 • Zamiast topić pieniądze w modernizację dróg wodnych Elbląg powinien wybudować drogę łącząca północną część miasta z cmentarzem Dębica. Pożytek z dróg wodnych niewielki, na drodze łączącej miasto z cmentarzem przejechać trudno.
 • Aż się prosi o drogę przez ul. Kalinową na Stoboje. Obecnie trasa przejezdna jedynie w suche dni oraz dla samochodów z terenowym zawieszeniem.
 • Zgadzam się z komentarzem nr2 dodam tylko że powinna to być droga o 3 pasach w jednym kierunku żebyśmy mogli raz w roku 1 listopada tłumnie pojechac wymytymi autami na cmentarz Dębica. Pozdrawiam
 • Każdy pochówek, a jest ich codziennie kilka i będzie jeszcze więcej, oprócz przejazdu orszaku pogrzebowego pomiędzy miejscem zamieszkania zmarłego a miejscem pochówku kreuje kilkadziesiąt a potem kilkanaście przejazdów rocznie związanych z pielęgnacją i adoracją grobu więc na początek wystarczy wąziutka szosa dwupasmowa na której z trudem mijają się dwa autobusy miejskie. Ostatni pochówek w którym uczestniczyłem opóźnił się nieco bo wielu krewnych zmarłego utknęło w korku drogowym. Tak jest codziennie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  autorkomentarzanr2(2016-10-27)
 • W dzisiejszych czasach orszak pogrzebowy to około 30-50 samochodów którymi krewni i znajomi najpierw przyjeżdżają z różnych miast i wiosek do kościoła w miejscu zamieszkania zmarłego a potem przemieszczają się na cmentarz bo przecież nie zostawią swoich pojazdów pod kościołem, potem trzeba jeszcze dojechać i zaparkować koło restauracji gdzie odbywa się stypa. Fajnie jest być człowiekiem który na cmentarzu bywa raz do roku 1 listopada, oby pana krewni żyli wiecznie i nigdy nie mieli grobów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  autorkomentarzanr2(2016-10-27)
 • Najszybciej i najwygodniej jak co roku to wybór taxi.Bo wejscie do autobusu już w okolicach ul.Bema lub Dworca raczej niemożliwe.
 • 31bm zostawilem samochod jak proponuja wladze i udalem sie na przystanek przy ulicy Mickiewicza. Okazuje sie ze stoja osoby starsze od ponad 2-och godzin zeby dojechac na Debice. Po godzinie przyjechal autobus linii 6 zona wsiadla a ja zostalem bo nie bylo miejsca z grupa okolo 20 -tu osob. Nastepne autobusy juz nie mialy miejsc, w koncu przyjechal jamnik i dotarlismy jak sledzie do celu. Powrot wcale nie byl lepszy, okolo 200 osob czekajacych cierpliwie z wiazankami /nie kwiatow/. Po kwandransie idziemy z 550metrow do przystanku nizej i odjezdzamy. Brak organizacji.
Reklama