UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
 • O czym jest niby ten artykuł ? I ten tytuł ? Liczby mówią same za siebie. NIE. Jak trwoga to do psychologa pracować nad sobą a do kościoła co niedziela jeśli to są Twoje przekonania i wiara. Jezus się w czasie II wojny światowej nie odezwał to teraz miałby zająć stanowisko. .. Świecka gazeta nie musi się pochylać nad takimi tematami. Każdy wierny zna swoją parafię i ten raport dostaje na kazaniu. Świadectwem wiary jest liturgia a, że ksiądz żyje z 10% parafian zameldowanych bo 90% nie poczuwa się do wiary to ich prywatna sprawa. Covid drugi rok z rzędu odcina parafie od żniw jakim jest kolęda. Oni to wiedzą ale o liczbie pogrzebów odprawianych za pandemii już cicho siedzą. Można być wierzącym ale na pewne sprawy w kościele patrzeć krytycznie.
 • Bóg odpowiada za II WS? A może ludzie odpowiadają za swój los odrzucając BOGA i 10 Przykazań?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  elblażanin(2022-01-18)
 • @elblażanin - Jeśli taki był boski plan, to TAK odpowiada za niego twórca. Co do 10 przykazań - to nakazują wiarę w jedynego boga (pierwsze trzy przykazania - dlaczego akurat trzy, jedno nie wystarczyło boskiej istocie ?), wytłumacz proszę wszystkim "innowiercom"na całej naszej planecie dlaczego nie nadają się do nieba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Abnegat(2022-01-18)
 • @elblażanin - A co powiesz o ludziach, którzy nie odrzucali Boga, 10 przykazań i też zostali bestialsko zamordowani z całymi rodzinami - to Boży plan?
 • @Np. - Widzisz tym komentarzem świadomie wrzucam kij w mrowisko. Jako osoba wierząca ale często wątpiąca. To nie jest temat na portel takie teksty niskich lotów jak trwoga to do Boga. Licytują się z Faktem i Superexpress na klikalność newsów. Jeśli chodzisz do kościoła i jesteś wierzący to taką tezę powinieneś sam postawić nie pytać. Wola Boga. Idę na pogrzeb rocznego dziecka i ksiądz mówi że Bóg tak chciał. .. . PS. Na fotce jest kościół mój na Zatorzu, proboszcz najmądrzejszy ksiądz jakiego znam. Ale wątpliwości są i będą.
 • @Np. - Ich zabił Bóg? Czy może zabił ich człowiek pozbawiony zasad?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  4
  elblażanin(2022-01-19)
 • @elblażanin - Ale byli pobożni i modlili się gorliwie i Bóg ich nie ochronił, a dodatkowo jeszcze zadał katorgę i śmierć w męczarniach (gdyż Bóg wie co było, co jest i co będzie)Nie odpowiadaj śmieszną ksiedzowską formułka na to, bo doskonale ją znam.
Reklama