UWAGA!

Jak walczyć z chłoniakami?

15 września, już po raz trzeci, obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach.

Dzień Wiedzy o Chłoniakach jest organizowany na całym świecie przez Lymphoma Coalition - międzynarodową organizację zrzeszającą ponad 30 stowarzyszeń pacjentów chorych na chłoniaki. W Polsce inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy”, członek Lymphoma Coalition.
     Głównym celem tegorocznych obchodów Dnia Wiedzy o Chłoniakach jest propagowanie wiedzy na temat chłoniaków, ponieważ tylko dzięki wczesnej i precyzyjnej diagnozie można podjąć skuteczną walkę z tym nowotworem.
     A czym są chłoniaki? To złośliwe nowotwory układu chłonnego, wywodzące się z nieprawidłowych, mnożących się bez kontroli organizmu limfocytów, czyli komórek układu chłonnego (limfatycznego). Chłoniaki dzieli się na dwie grupy: ziarnicę złośliwą, czyli chłoniaka Hodgkina i chłoniaki nieziarnicze, czyli chłoniaki nie-Hodgkina. Istnieje kilkadziesiąt rodzajów chłoniaków. Każdy z nich ma inny przebieg, wymaga odmiennego leczenia i daje różne szanse na wyleczenie. Z tego powodu, zanim rozpocznie się terapię, bardzo ważne jest dokładne określenie rodzaju chłoniaka.
     W Polsce każdego roku diagnozuje się ok. 7 500 nowych zachorowań na chłoniaki.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama