UWAGA!

Jak zakładać stowarzyszenia i fundacje

2009-10-09
Aktualizowany 2009-10-15 09:19

Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu zaprasza zainteresowane osoby do udziału w szkoleniu pt. „Podstawy prawne zakładania stowarzyszeń i fundacji”, które odbędzie się 15 października w godz. 11-15.

Zajęcia poprowadzi poradnika Stowarzyszenia Elbląg Europa Paweł Kulasiewicz.
       Podstawowym założeniem szkolenia jest przekazanie członkom grup nieformalnych, Powiatowych Rad Organizacji Pozarządowych, Lokalnych Grup Działania wiedzy na temat zakładania i prawnych aspektów funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak przygotować dokumentację statutową stowarzyszenia lub fundacji oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przy konstruowaniu statutu, jak przygotować i przeprowadzić Walne Zgromadzenie Członków Założycieli, jak sprawnie powołać do życia organizację pozarządową, jakie wewnętrzne dokumenty należy uchwalić i kto jest za to odpowiedzialny, jak wygląda prawna odpowiedzialność członków kolegialnych władz statutowych w organizacjach pozarządowych.
       Szkolenie prowadzone będzie warsztatową metodą studium przypadku. Uzupełnieniem tematyki będzie organizacja podmiotów trzeciego sektora w kontekście ekonomii społecznej i ekonomizacji działalności stowarzyszeń i fundacji.
       Spotkanie odbędzie się 15 października w godz. 11-15 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu przy ul. Stefczyka 7/8. Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o przesłanie do 13 października zgłoszenia na adres e-mail: biuro@cop.elblag.pl lub faxem – tel. 055 643 43 12. Udział w szkoleniach zostanie telefonicznie potwierdzony przez organizatora.
      
       Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu Program Operacyjny Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama