UWAGA!

Jest już posprzątane

Prawie 10 ton śmieci zebrano w Elblągu podczas tegorocznej akcji "Sprzątania świata", która odbywała się od 14 do 16 września.

W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 11 tysięcy uczniów elbląskich przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych. W akcję zaangażowali się także pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej, ratownicy WOPR oraz członkowie Wojskowego Koła Łowieckiego "Odyniec". Sprzątaniem objęte zostały tereny przyszkolne, osiedlowe, parki i skwery miejskie. Ponadto sprzątany był obszar Parku Krajobrazowego "Wysoczyzny Elbląskiej", rzeka Elbląg i jej tereny przybrzeżne. Podczas akcji wydano prawie 2.500 worków oraz 11.500 sztuk rękawic jednorazowych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czekamy na zakaz pakowania w foliowe torby, później masa lata ich po elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążannin(2007-09-17)
 • A może ktoś by pomyślał o sprzatnieciu Starego Rynku, ponieważ od kiedy zalożono słupki zapomniano, że gdy nie jeżdżą samochody to bruk zarasta trawą, a poza tym jest tam pełno śmieci i psich odchodów. Brawo dla władz miasta. Jakże pięknie wygląda Stary Rynek prawie jak Dugi Targ w Gdańsku, tylko trzeba uważać, aby nie wejść w gów.... jeszcze raz BRAWO
 • Dlaczego STARE MIASTO sprzątali uczniowie ?, to jest skandal ! , czy córka Prezydenta też sprzątała ? Może Straż Miejska wlepi pare mandatów właścicielom pabów i będzie czysto, ale tego nie zrobią bo stołując się w Pomidorze (to ten pab najwięcej śmieci, to tam umieszczono mały koszyk na śmieci, a pozostałe walają się po ulicy) nie dostaną bonusa.
Reklama