UWAGA!

Jubileuszowy Jesienny Rajd

 
Elbląg, Jubileuszowy Jesienny Rajd
fot. nadesłana

29 września odbył się „50. Jubileuszowy Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej”, który zorganizowany został przez KTP „Delta” przy Oddziale PTTK w Elblągu.

Na rajd zgłosiło się 545 osób, dlatego też komandor Sławomir Kałabun do zaplanowanych w regulaminie czterech tras pieszych uruchomił jeszcze trzy dodatkowe.
       Pogoda dopisała, było pięknie, słonecznie i ciepło, a dzieci, młodzież i opiekunowie oraz prowadzący trasy w radosnych nastrojach wyruszyli na szlaki Bażantarni, która powitała turystów pięknymi jesiennymi barwami. Wędrowcy pokonali trasy - 2 km przedszkolaki, a pozostali od 5 do 9 km .
       Po przebyciu tras i dotarciu na Polanę Boisko przy dźwiękach turystycznej muzyki uczestnicy rajdu zgromadzili się przy rozpalonym ognisku, piekąc kiełbaski przygotowane przez organizatorów. Posilali się i nabierali sił przed czekającymi ich konkursami - rysunkowym dla młodszych dzieci i krajoznawczo-przyrodniczym dla uczniów starszych.
       W tym czasie kiedy trwały konkursy komandor rajdu rozdał podziękowania i kubki z logo jubileuszowego rajdu osobom, które od wielu lat współpracują przy organizacji tej cyklicznej imprezy, oraz opiekunom grup za wielokrotne uczestnictwo w rajdach organizowanych przez Oddział PTTK Elbląg.
       Po zakończeniu konkursów uczestniczące w nich dzieci i młodzież otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego, gier i maskotek. I tak w radosnych nastrojach młodzież wraz z opiekunami powędrowała do domów, a organizatorzy po uprzątnięciu terenu powrócili do domów z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.
      
PTTK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama