UWAGA!

Kampania przeciw AIDS

„Rodzina razem przeciw AIDS” - pod takim hasłem w województwie warmińsko-mazurskim, jak i w całej Polsce, prowadzona jest kampania społeczna z zakresu profilaktyki HIV/AIDS.

Jak poinformował nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu, kampania rozpoczęła się 26 września, a zakończy się po Światowym Dniu AIDS, czyli 1 grudnia. Znaczny wpływ na jej kształt miały badania, z których wynika, że w kraju wzrasta liczba zakażeń przenoszonych drogą kontaktów seksualnych, a zakażenia te dotyczą głównie ludzi młodych. Niepokojem napawa również systematyczne obniżanie wieku inicjacji seksualnej. Wzrasta liczba rozwodów, brakuje także silnych więzi rodzinnych, które w znacznej mierze wpływają na ryzykowne zachowania młodych ludzi.
     Przed śmiertelną chorobą można uchronić się, tworząc stały, silny związek oparty na rodzinnych wartościach. Warto więc budować silne więzi rodzinne, oparte na wzajemnym szacunku, zrozumieniu, bliskości i otwartości, starać się dostrzec i zrozumieć potrzeby swojego dziecka, rozmawiać z nim, nie unikać „trudnych tematów” - być dla dziecka przyjacielem i nauczycielem, dbać o to, aby każdy w rodzinie czuł się kochany i potrzebny.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama