UWAGA!

Kiwanis dzieciom

Elbląg, Kiwanis dzieciom

Elbląski Klub Kiwanis rozpoczął współpracę ze Szkoła Podstawową w Żurawcu. Na początek klubowicze zafundowali 15 uczniom tej szkoły darmowe posiłki do końca roku szkolnego. - To początek współpracy - zapowiada prezydent Klubu, Tomasz Kowalewski - jej rodzaj zależeć będzie od potrzeb dzieci i możliwości klubu.

W piątek dyrektor szkoły odebrał czek na 810 złotych - tyle kosztować będą obiady dla wybranych dzieci. W szkole uczy się 210 dzieci. Z dożywiania korzysta tam - łącznie z „piętnastką” wspieraną przez Kiwanis - 190 uczniów!
     
     Organizacja Kiwanis na całym świecie zajmuje się udzielaniem pomocy dzieciom. Najbardziej znana jest z odwiedzin w szpitalach i przekazywania chorym maluchom tzw. laleczek Kiwanisa, dzięki którym dzieci mogą odreagować szpitalny stres i na których mogą wskazywać miejsca, które je bolą.
     Elbląski Klub podjął decyzję o wspieraniu wiejskich dzieci z ubogich rodzin, które nieznacznie, np. o złotówkę lub dwie, przekraczają limit uprawniający do pomocy socjalnej z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pieniądze na obiady pochodzą ze składek klubowych i 1 procenta podatku przekazywanego przez osoby wspierające działalność Kiwanisa.
     Klub Kiwanis w Elblągu działa 5 lat, liczy obecnie 19 członków.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama