UWAGA!

Komendant policji w ogniu pytań...uczniowskich

Elbląg, Komendant Marek Osik odpowiadał na pytania dziennikarzy-uczniów SP nr 14 w Elblągu
Komendant Marek Osik odpowiadał na pytania dziennikarzy-uczniów SP nr 14 w Elblągu (fot. KMP Elbląg)

Pytania o ulubione szkolne przedmioty, o czas pozalekcyjny, zainteresowania, a nawet plany na przyszłość. To wszystko chcieli wiedzieć o komendancie elbląskiej policji insp. Marku Osiku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14. Komendant jest absolwentem "czternastki", a dziś (26 listopada) gościł w jej murach jako bohater cyklicznych spotkań ze znanymi osobami, Osobowościami Regionu.

Tym razem uczniowie wcielili się w dziennikarzy prasowych, którzy zasypali zaproszonego komendanta dziesiątkami pytań. Dotyczyły one głównie czasu spędzanego w murach Szkoły Podstawowej nr 14, a także czasu spędzanego po lekcjach.
       - W naszej policyjnej pracy to zazwyczaj jest tak, że to my zadajemy pytania - śmiał się podczas spotkania Mark Osik, który poddał się próbie wywiadu przeprowadzanego przez uczniów "czternastki". - Gdy ja chodziłem do szkoły podstawowej dużo czasu spędzaliśmy na sali gimnastycznej, na boiskach, graliśmy w piłkę, byliśmy bardzo wysportowani. Myślę, że to zainteresowanie sportem wpojone właśnie w szkole podstawowej pozostało mi do dziś.
       Ze strony uczniów nie zabrakło też pytań dotyczących szkolnych przyjaźni, a nawet pierwszych szkolnych miłości.
       - Muszę wam powiedzieć, że część przyjaźni, które zawierałem będąc w podstawówce, a przypomnę, że było to ponad 20 lat temu, przetrwało do dziś - opowiadał komendant Osik. - Co więcej, moją żonę spotkałem właśnie w tej szkole. Gdy pierwszy raz ze sobą rozmawialiśmy ona była w czwartej, a ja w ósmej klasie. Wtedy jednak od szkolnych sympatii ważniejsza była... piłka nożna i koledzy. Przynajmniej tak nam się wtedy wydawało.
      

 


       Spotkanie pn. Osobowość Regionu uświetnił koncert uczniów elbląskiej szkoły muzycznej pod dyrekcją Bogusława Stolarskiego. Uczniowie na instrumentach smyczkowych zagrali znane utwory m.in. Taniec węgierski nr 5 J.Brahms'a.
      

mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama