UWAGA!

Komputerów więcej niż tablic

40 elbląskich szkół zostanie w przyszłym roku wyposażonych w pracownie komputerowe i internetowe centra informacji multimedialnej.

Elbląskie szkoły korzystają z rządowych programów wyposażenia szkół w pracownie komputerowe od 1999 roku. W latach 1999-2001 wszystkie elbląskie gimnazja otrzymały komputery do pracowni szkolnych w ramach rządowego programu „Pracownia internetowa w gimnazjach”. W kolejnych latach (2001-2003) w nowe pracownie komputerowe zostały wyposażone licea ogólnokształcące.
     W następnym roku 15 szkół (pięć szkół podstawowych, dziewięć ponadgimnazjalnych i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2) złożyło wnioski o pracownie komputerowe w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu „Pracownia komputerowa dla szkół w 2004 r.”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkie znalazły się na liście szkół zakwalifikowanych do wyposażenia, choć komputery trafiają do tych szkół dopiero teraz, bo opóźniły się procedury przetargowe.
     Także w tym roku dyrektorzy szkół złożyli wnioski o wyposażenie szkolnych pracowni komputerowych i internetowych centrów informacji multimedialnej. Na liście zakwalifikowanych znalazło się aż 40 elbląskich szkół, ich wnioski będą realizowane przez – teraz już Ministerstwo Edukacji i Nauki - w 2006 r.
     Ale szkoły nie ograniczają się do pozyskiwania pieniędzy z budżetu. W ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konkursie „Modyfikacja systemu kształcenia zawodowego” granty uzyskały Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i Zespół Szkół Mechanicznych. Oznacza to, że zostaną one wyposażone w pracownie komputerowe wraz z oprogramowaniem, m.in. do kształcenia zawodowego.
     Z kolei Centrum Szkolenia Praktycznego, Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Warsztaty Szkolne zastaną wyposażone w sprzęt komputerowy do przeprowadzania zewnętrznych egzaminów zawodowych – pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama