UWAGA!

Konkurs na strój piekarczyka – czekają nagrody

2009-09-14
Aktualizowany 2009-09-24 13:26
Elbląg, Bohaterski piekarczyk ma swój pomnik, oczywiście obok Bramy Targowej
Bohaterski piekarczyk ma swój pomnik, oczywiście obok Bramy Targowej (fot. PS)

W 1521 r. młody czeladnik piekarski przecinając łopatą linę podtrzymującą kratę w Bramie Targowej, udaremnił najazd wojsk Zakonu Krzyżackiego na Elbląg. Bohatera upamiętnia pomnik, który stoi obok bramy; w jego promocji ma pomóc również konkurs dla najmłodszych, przygotowany z okazji IV Elbląskiego Święta Chleba.

Przypominamy - 26 września, już po raz czwarty, na Starym Rynku staną stragany z wyrobami piekarniczymi przygotowanymi przez mistrzów elbląskich oraz specjalistów z miast partnerskich. Będzie też wiele innych atrakcji. Urząd Miejski w Elblągu, główny organizator święta, przygotował specjalną zabawę dla najmłodszych.
       - Pamiętając, że legendarny piekarczyk, młodziutki piekarski czeladnik, który uratował miasto przed najazdem krzyżackim, zainspirował Święto Chleba, ogłaszamy konkurs związany z tą postacią - konkurs na „strój piekarczyka” – mówi Bogumiła Templin z biura promocji miasta. - Zapraszamy do zaprojektowania i osobistego zaprezentowania podczas Elbląskiego Święta Chleba, stroju piekarczyka. Najciekawiej zaprezentowany strój zostanie nagrodzony.
       Komisja konkursowa dokona przeglądu „piekarczyków” i po prezentacji między godz. 14.30 a 15 na scenie ogłosi werdykt. Będą nagrody i fanfary.
       Dzielny piekarczyk jest postacią godną promocji, bo jak mówią słowa piosenki ze spektaklu "Jak piekarczyk chwat Elbląg uratował" przygotowanego przez Teatr im. A. Serwuka w Elblągu: "Bo łopata w rękach chwata, nawet jeśli jest do ciasta, może zmienić dzieje świata, a co najmniej losy miasta"...
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama