UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkursy z myślą Korczaka

2012-02-21
Aktualizowany 2012-04-05 08:32
Elbląg, Konkursy z myślą Korczaka

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprasza dzieci i młodzież z terenu Elbląga do wzięcia udziału w konkursie poetyckim i plastycznym. Tematem tegorocznej edycji są słowa najsłynniejszego polskiego pedagoga Janusza Korczaka – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Prace można składać do 16 kwietnia.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę śmierci wielkiego pedagoga i 100. rocznicę założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie. W obchody Roku Korczakowskiego włącza się elbląskie TPD.
       Zachęcamy uczniów elbląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do poetyckiego lub plastycznego zobrazowania myśli Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Wiersze i prace plastyczne dotyczyć mogą nie tylko interpretacji tej myśli pedagoga. Korczaka uznaje się za prekursora praw dziecka, zatem zachęcamy do podjęcia w pracach konkursowych zarówno tematu praw dziecka, jak i życia i poglądów Janusza Korczaka.
       Prace konkursowe dostarczyć należy do biura TPD w Elblągu przy ul. 1 Maja 37 do 16 kwietnia 2012. Wiersze i prace plastyczne oceniane będą w trzech kategoriach: I) klasy 1-3 szkoły podstawowej, II) klasy 4-6 szkoły podstawowej, III) gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Szczegółowe wytyczne co do przygotowania prac konkursowych i warunków wzięcia udziału w konkursach opisane zostały w regulaminach, które dostępne są na stronie www.tpd.elblag.com.pl. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, połączone z rozdaniem nagród i prezentacją nagrodzonych prac, nastąpi w czerwcu 2012 roku.
       Organizacja konkursów współfinansowana jest ze środków Gminy Miasto Elbląg.
      
TPD w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama