UWAGA!

Kto chce zostać policjantem?

Komendant Główny Policji zdecydował o ogłoszeniu 10 września tego roku dodatkowego terminu przyjęcia do służby w policji. W całym kraju przyjętych zostanie 100 kandydatów. Na chętnych czekają także miejsca w jednostkach na Warmii i Mazurach, podania należy składać do 17 sierpnia.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego przyjęcia odbywać się będą w następujących jednostkach: w Olsztynie, Bartoszycach, Ełku, Braniewie, Węgorzewie, Elbląg, Giżycku, Piszu, Kętrzynie, Gołdapi i Olecku.
     Policjantem może być każdy, kto jest: obywatelem polski o nieposzlakowanej opinii, niekaranym i korzystającym z pełni praw publicznych, każdy posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
     Osoby zainteresowane pełnieniem służby w policji powinny złożyć osobiście następujące dokumenty: pisemne podanie o przyjęcie do służby w policji, wypełniony kwestionariusz osobowy, odręcznie napisany życiorys, dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu), zaświadczenie o niekaralności (informację o osobie z Krajowego Rejestru Karnego uzyskuje się za opłatą w sądzie okręgowym), dokumenty potwierdzające posiadane preferencje do służby w policji (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu), dokumenty potwierdzające uregulowany stosunek do służby wojskowej np. książeczka wojskowa (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu ) - dotyczy mężczyzn oraz wypełnioną ankietę bezpieczeństwa i świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby. Kandydat składa je w jednostce policji wskazanej przez pracownika komórki ds. doboru w terminie wyznaczonym w toku postępowania kwalifikacyjnego.
     Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa osobowego można pobrać w każdej komendzie wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej lub rejonowej).
     W przypadku kandydatów do służby nieposiadających średniego wykształcenia preferowani będą ci, którzy ukończyli zasadniczą szkołę zawodową, mają ukończone kursy specjalistyczne: płetwonurka, ratownika medycznego, instruktora sportu i strzelectwa, posiadający prawo jazdy kat. C, uprawnienia dyscyplin sportowych - sztuk walki oraz ci, którzy znają język obcy w stopniu dobrym i mierzą co najmniej 175 cm wzrostu.
     Wymagane dokumenty należy złożyć osobiście do 17 sierpnia 2007 roku - w każdy poniedziałek, środę i czwartek w godz. 9-14 (z wyłączeniem dni wolnych od pracy) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, adres: ul. Pstrowskiego 3, 10-049 Olsztyn, numer pokoju 5 oraz 7, numer telefonu (0-89) 522 44 00, 522 44 02, numer faksu (0-89) 522 44 05.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Po co wypisujecie te bzdury,syn mojego kuzyna,wysportowany,po szkole średniej i wojsku,zglosil sie do dzialu kadr przy Krolewieckiej i wszyscy zrobili zdziwiona minę,czego tam szuka,zaklamanie i tyle.Bez znajomości w policji,nic sie nie zalatwi.
 • no i mieli rację. czego tam szuka? guza za parę groszy? takie czasy że nawet na królewieckiej patrzą na ochotników jak na niespełna rozumu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  coświedzący(2007-08-13)
 • gdyby była ścieżka rowerowa do Bażantarini to policjantów byłoby więcej, bo po pracy mieliby gdzie sobie dla relaksu pojechać, a tak jest problem z chetnymi do tej pracy, ściezka do Bażantarini jak widac na tym przykładzie jest konieczna,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maniak1(2007-08-13)
 • Maniaku, czy jak będzie temat o problemach gastrycznych w pewnej grupie społecznej w Koziej Wólce to też znajdziesz uzasadnienie dla ścieżki rowerowej w bażantarni...? :-)
Reklama