UWAGA!

Kwiaty dla bohaterów

 Elbląg, Kwiaty dla bohaterów
Fot. 16 Pułk Logistyczny

Żołnierze 16 Pułku Logistycznego pamiętają o bohaterach, którzy walczyli o wolną Polskę. Składają kwiaty na ich mogiłach oraz przed pomnikami poświęconymi historycznym wydarzeniom. W trudnym czasie pandemii, oprócz szacunku dla tych, którzy odeszli, elbląscy logistycy wspomagają lokalnych sprzedawców, kupując od nich chryzantemy.

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych, także o tych, którzy nie szczędzili swojej krwi w walce o wolną ojczyznę. Niestety, pandemia wywołana wirusem SARS CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie grobów bohaterów w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Żołnierze oddają więc honory teraz i składają kwiaty na cmentarzach, przed pomnikami, w miejscach kultu religijnego.

Decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, kupując kwiaty od lokalnych sprzedawców, wspierają ich w trudnej sytuacji epidemicznej.16 Pułk Logistyczny w Elblągu zakupił 70 donic z chryzantemami. Żołnierze ozdobili nimi m.in. groby poległych żołnierzy 16plog, poświęcone im tablice, które znajdują się na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Łęczyckiej, a także obelisk upamiętniający pilota MIG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, który zginął tragicznie w 2018 r. w pobliżu Pasłęka.

Elbląscy logistycy złożyli kwiaty także w miejscach pamięci m.in. przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, Krzyżem katyńskim, Pomnikiem Ofiar Grudnia’ 70.

–  Bohaterowie żyją wiecznie w sercach tych, którzy podążają ich śladem – mówi dowódca 16 Pułku Logistycznego płk Piotr Pankowski. – Nasza ziemia jest uświęcona krwią Polaków poległych za wolność ojczyzny. Każdego dnia pamiętamy o ich zasługach i oddajemy honor. Et exaltabitur cor ejus cicatricibus. Sunt qui testimonium pugnavit et possit vivere: Bądź dumny ze swoich blizn. Są świadectwem, że walczyłeś i przetrwałeś. Z dumą kontynuujemy dzieło bohaterów – podkreśla płk Piotr Pankowski.

por. Rafał Buczyński, oficer prasowy 16 Pułku Logistycznego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Reklamowanie chryzantem po święcie zmarłych przez oddziały wojskowe to jakaś parodia wojska polskiego. Te kwiaty to należy złożyć pod biurami posłów pisu Wilka i Krasulskiego. To im sie należy. A nie dla poległych Bohaterów.
 • a Lewactwo przecież nienawidzi pluje i śmieje się z AK, NSZ, PPP i tak dalej, za to chwali Katyń- miejsce uboju faszystów, Siły Zbrojne RP i ABW i Policja udają że wszystko w PL jest w porządku, brawo polacy -----
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  oooooooooo7(2020-11-06)
 • Co plutonowy Krasulski - poseł strzegący pleców kaczki zrobi dla polskiego wojska jak armia usa będzię się wyprowadzać z Polski, wszak to plutonowy, wzór do naśladowania dla żołnierzy WOT, odmówił rozkazów dowódców do pacyfikacji Gdańska ?
 • A co tam robicie co Chcecie to i tak kwiatki komu chcecie to dacie. nawet nam ale jeszcze trochę żyjemy Od urodzenia niedobry elblążanin.
 • co ty ułom jesteś tu o amięć chodzi dla ty ludzi. Przestań pić
 • @Ty - Ty to ułom jeseś tu o pamięć ludzi chodzi. Przestań pić.
 • Chryzantemy bardzo potaniały :)
 • "elbląscy logistycy wspomagają lokalnych sprzedawców"- kto pisał te bzdury ? Przecież to podatnicy sponsorują te kwiaty.
 • Czy trzeba się takim rzeczami aby na pewno chwalić ?? Po co taki szum. .?? Faktycznie skąd kasa na kwiaty ?? Zrzutka była ?? Czy faktycznie MON to kasa wszystkich podatników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Szkło .(2020-11-07)
 • Czyli od soboty te wojsko, które się żywi na stołówkach żołnierskich od soboty zacznie zamawiać catering aby wspomóc restauratorów ? Ich też trzeba wspomóc. Nie można traktować danej branży, danych sprzedawców wybiórczo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Podatnik .(2020-11-07)
Reklama