UWAGA!

Lazarus na Grunwaldzkiej

 Elbląg, Otwarcie nowej siedziby
Otwarcie nowej siedziby (fot. Henryk Myśliński).

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus” ma nową siedzibę. Stowarzyszenie przeniosło się z baraków przy ul. Komeńskiego do budynku przy ul. Grunwaldzkiej 85, gdzie wcześniej mieściła się jedna z filii Biblioteki Elbląskiej. Zobacz fotoreportaż.

- Nowa siedziba - jak podkreśla kierownik Lazarusa Jolanta Gołębiewska - spełnia wszystkie wymagania. Jest więcej miejsca niż w poprzednim biurze i jest znacznie wyższy komfort pracy.
     Stowarzyszenie Lazarus działa w Elblągu od siedmiu lat. Jego głównym zadaniem jest pomoc społeczna, skierowana szczególnie do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i bezrobotnych. Zakres usług świadczonych przez organizację z roku na rok się powiększa. Są to m.in. standardowe usługi opiekuńcze, medyczno-pielęgnacyjne, rehabilitacyjne, przewozy chorych, dowozy do szpitali czy wypożyczanie sprzętu medyczno-pielęgnacyjnego. Ostatnio Stowarzyszenie realizuje także nowe zadania-projekty, jak choćby kursy opiekunek dziecięcych i społecznych dla bezrobotnych kobiet czy program ograniczania skutków niepełnosprawności.
     Szczegóły w relacji radiowej Marty Hajkowicz:
     
     
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama