UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Linia Nadziei - pomoc w sprawach zaginięć

 
Elbląg, Linia Nadziei - pomoc w sprawach zaginięć
Fot. pixabay.com

Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” prowadzi od lipca pod numerem 600 100 260 telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei.

W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17 roku życia. Teraz, w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.

Z myślą właśnie o najmłodszych prowadzimy telefon interwencyjny. Jest to bezpłatna, całodobowa infolinia skierowana do:

- rodziców/opiekunów/członków rodzin – którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka;

- dzieci i młodzieży – którzy potrzebują wsparcia, ponieważ ukrywają się, nie mają kontaktu z najbliższymi lub mają myśli o ucieczce z domu (szczególnie teraz w sytuacji społecznej izolacji, dzieci czują się osamotnione i mogą pojawić się takie myśli w wyniku konfliktów rodzinnych);

- każdego człowieka, który posiada informacje o zaginionym.

Pomocy i wsparcia udzielają wykwalifikowani specjaliści: psycholog, prawnik, ratownik medyczny, duszpasterz. Nigdy nie tracimy nadziei! Więcej informacji można znaleźć na stronie www.linianadziei.pl oraz naszym Facbooku.

Chcielibyśmy, żeby rodzice, dzieci i młodzież wiedzieli, że poza policją jest jeszcze miejsce, w którym uzyskają odpowiednią pomoc i wsparcie.

Od 2017 roku ściśle współpracujemy z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzeniu bezpośrednich działań poszukiwawczych. Linia Nadziei to nasza odpowiedź na problem zaginięć dzieci i młodzieży, które nie zawsze kwalifikują się do uruchomienia międzynarodowego systemu Child Alert.

Projekt jest współfinansowany przez MSWiA.

Marlena Gajewska, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama