UWAGA!

Linia Nadziei - pomoc w sprawach zaginięć

 Elbląg, Linia Nadziei - pomoc w sprawach zaginięć
Fot. pixabay.com

Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” prowadzi od lipca pod numerem 600 100 260 telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei.

W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17 roku życia. Teraz, w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.

Z myślą właśnie o najmłodszych prowadzimy telefon interwencyjny. Jest to bezpłatna, całodobowa infolinia skierowana do:

- rodziców/opiekunów/członków rodzin – którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka;

- dzieci i młodzieży – którzy potrzebują wsparcia, ponieważ ukrywają się, nie mają kontaktu z najbliższymi lub mają myśli o ucieczce z domu (szczególnie teraz w sytuacji społecznej izolacji, dzieci czują się osamotnione i mogą pojawić się takie myśli w wyniku konfliktów rodzinnych);

- każdego człowieka, który posiada informacje o zaginionym.

Pomocy i wsparcia udzielają wykwalifikowani specjaliści: psycholog, prawnik, ratownik medyczny, duszpasterz. Nigdy nie tracimy nadziei! Więcej informacji można znaleźć na stronie www.linianadziei.pl oraz naszym Facbooku.

Chcielibyśmy, żeby rodzice, dzieci i młodzież wiedzieli, że poza policją jest jeszcze miejsce, w którym uzyskają odpowiednią pomoc i wsparcie.

Od 2017 roku ściśle współpracujemy z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzeniu bezpośrednich działań poszukiwawczych. Linia Nadziei to nasza odpowiedź na problem zaginięć dzieci i młodzieży, które nie zawsze kwalifikują się do uruchomienia międzynarodowego systemu Child Alert.

Projekt jest współfinansowany przez MSWiA.

Marlena Gajewska, Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama