UWAGA!

Lwice z lewicy

Elbląski oddział Ligi Kobiet Polskich ma 60 lat.

Leokadia Prokurat, długoletnia szefowa elbląskiej Ligi, za najważniejsze osiągnięcia całego sześćdziesięciolecia uważa wprowadzenie szeregu kobiet do władz samorządowych a także trwającą od ponad 30 lat działalność poradni społeczno-prawnej. - Dzięki niej wychodzi na jaw np. wiele przypadków przemocy domowej - podkreśla Leokadia Prokurat.
     Niektórym osobom Liga Kobiet Polskich kojarzy się z okresem PRL-u i lewą stroną sceny politycznej, ale członkinie stowarzyszenia tych skojarzeń się nie wstydzą.
     - Pomagamy najbiedniejszym ludziom i przekonujemy kobiety, że jeśli mają problemy, warto próbować je rozwiązywać i porządkować swoje życie - tłumaczy Leokadia Prokurat . - Przecież to właśnie jest lewicowość i my dalej chcemy być lewicową organizacją.
     W pierwszych latach po wojnie Liga pomagała przybyłym do miasta kobietom m.in. w zagospodarowaniu się w nowym miejscu, opiece nad dziećmi i nauce. Elblążanki włączały się również do ogólnopolskich akcji odbudowy stolicy czy budowy Centrów Zdrowia Matki i Dziecka. Teraz zaś prowadzą doradztwo prawne i psychologiczne, organizują kursy zawodowe i przygotowują się do przyszłorocznych wyborów samorządowych. Jak mówi szefowa Leokadia Prokurat, więcej kobiet w Radzie Miejskiej to większa pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.
     
     
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • LKP jest, zgodnie z dobra tradycja Miedzynarodowki, kryptopartia. I tak jak instytucje z czasow komunizmu, przypisuje sobie nie zaslugi, ktore naleze do calego spolecznestwa, a nie do czerwonej biurokracji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bialoczerwony(2005-12-07)
 • Kobitki są fajne w kuchni i łóżku.
 • Poptrzcie na MLYNARY , tam od dawna rzadza "LWICE" [ a moze "KICIE" ] z lewicy jak rowniez prawicy .I jak to wszystko wyglada "syfilis totalny" . Czas pogonic "KICIE" i oddac wladze w meskie rece !!!!!
 • Genek ,w kuchni to swoje a w luzku obce . HA HA HA !!!!!
Reklama