UWAGA!

Maluchy szukają wiosny

 
Elbląg, Zabawa w bibliotece
Zabawa w bibliotece (fot. dk)

Siarczysty mróz i śnieg za oknem nie napawają zbyt wielkim optymizmem szczególnie tych, którzy już od wielu tygodni wyczekują wiosny. Wielkimi optymistami okazali się jednak najmłodsi elblążanie, którzy dziś (13 marca), wsłuchując się w słowa Małgorzaty Strzałkowskiej, szukali zwiastunów tej radosnej pory roku.

Gdy nastaje wiosna, również i my budzimy się ze snu. Zmęczeni nieprzyjazną zimą, z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych oznak wiosny. Właśnie tematowi zbliżającej się wolnymi krokami wiosny poświęcone było dzisiejsze spotkanie z cyklu „Bajkowa Wyspa”, które odbyło się w filii nr 5 Biblioteki Elbląskiej.
       Maluchy z wielkim wdziękiem i radością odpowiadały na zadane pytania. Również i one nie mogą doczekać się wiosny. Czekają już bowiem na nie place zabaw, piaskownice, zieleńce i boiska. Pretekstem do rozważań na temat najprzyjemniejszej pory roku stała się książka Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wiosna”. Po czym więc można poznać, że nadchodzi wiosna? – pyta prowadząca zajęcia, Małgorzata Gwóźdź.
       - Po kotkach na drzewach, przebiśniegach, sasankach czy krokusach – odpowiadają jednogłośnie dzieciaki. - Na drzewach pojawiają się pierwsze pączki i cały świat się zieleni – dodają.
       Mimo, że gdzieniegdzie jeszcze leży śnieg, świecące coraz mocniej słońce, budzi całą przyrodę do życia.
       „Już słoneczko mocniej grzeje, już na wierzbach kotki rosną, czas się wybrać na wycieczkę, aby się przywitać z wiosną” – pisze Małgorzata Strzałkowska.
       Powoli budzi się zwierzyna: jeże, niedźwiedzie, świstaki, borsuki, susły, pszczoły, nietoperze. Żaby już rechoczą w stawach, powróciły już bociany i kukają już kukułki, pojawią się słowiki i żurawie. Wiosna ma jednak także nieprzyjemne oblicze: oprócz ptaków do życia budzą się nielubiane przez nas komary, szerszenie i kleszcze. Trwa wiosenna krzątanina. W polu wre praca: ogrodnicy i rolnicy sieją, grabią, podlewają.
      

 


       Podczas wiosennego spotkania dzieci wysłuchały piosenkę o przepędzeniu wrogiej zimy, opowiadały, z jakimi kolorami kojarzą im się wiosenne kwiaty oraz bawiły się w „Calineczkę”. Następnie wykonały piękne wiosenne wyklejanki, którymi ozdobiły jedną z bibliotecznych ścian. A na końcu były hopsasanki, kiedy to radosne maluchy pląsały w rytm skocznej muzyki.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama