UWAGA!

Marszałek jak żywy

 
Elbląg, Marszałek jak żywy
(fot. archiwum Piotra Lichocińskiego)

Tak można powiedzieć o Piotrze Lichocińskim, nauczycielu wychowania fizycznego z Elbląga, który wcielał się w rolę Józefa Piłsudskiego podczas obchodów Święta Niepodległości. Ma duże szanse, by wygrać konkurs „Szukamy marszałka”, ogłoszony przez miasto Sulejówek, gdzie mieści się muzeum marszałka Piłsudskiego.

Głosowanie w konkursie, na który należało nadesłać własne zdjęcie przedstawiające postać wystylizowaną na podobieństwo marszałka Józefa Piłsudskiego, trwa do 5 listopada. Piotr Lichociński wyraźnie w nim prowadzi, uzyskując najwięcej głosów internautów.
       - Do udziału w konkursie namówiła mnie moja córka. Przy stylizacji do zdjęcia pomógł nieoceniony Piotr Imiołczyk, od którego to wszystko się zaczęło. Jakieś sześć lat temu namówił mnie po raz pierwszy, bym wcielił się w rolę Józefa Piłsudskiego w jednej z inscenizacji historycznych, które przygotowywał wtedy z młodzieżą. Dostrzegł we mnie to podobieństwo do marszałka – opowiada Piotr Lichociński, który na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Techniczo-Informatycznych.
       Pan Piotr przez trzy lata odgrywał rolę wodza narodu polskiego podczas miejskich obchodów święta niepodległości 11 listopada. - Nie jestem jakimś wielkim pasjonatem historii, ale wiele się na temat marszałka dowiedziałem. Słuchałem nawet jego wystąpień, choć nie ma ich wiele zachowanych, by jak najbardziej przypominać jego głos – opowiada Piotr Lichociński, który 11 listopada zadebiutuje w roli sobowtóra Józefa Piłsudskiego na antenie TVN. - Będę jednym z gości porannego programu tej stacji – dodaje.
       Na pana Piotra można głosować tutaj
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama