UWAGA!

Mikołaj, a zaraz Wigilia

Elbląg, Mikołaj, a zaraz Wigilia

W mikołajkowe popołudnie (6 grudnia) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbył się bezpłatny pokaz filmu animowanego „Zima w Dolinie Muminków”. Dzieci, oprócz dobrej zabawy, wyniosły ze „Światowida" również łakocie i świąteczną publikację „Wigilijny czas... Świąteczne tradycje na Warmii, Mazurach i Powiślu”.

Przy okazji pokazu został rozstrzygnięty konkurs. Wszyscy ci, którzy nadesłali przepis na potrawę wigilijną, mogli odebrać nagrody, którymi były prace plastyczne o tematyce świątecznej.
       Konkurs wygrały trzy najciekawsze przepisy: na makowiec bez ciasta – Krystyny Denisiuk, zupę makową ze śleżykami – Ewy Andrzejewskiej i łamańce z makiem – Ewy Nawrockiej. Nagrodzono również pozostałe przepisy: Ireny Mackiewicz, Katarzyny Jurkiewicz, Teresy Wirkiewicz i Radka Bugowskiego. Nagrody oraz publikacje dla tych laureatów, którzy nie mogli być na pokazie, można odbierać od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 w pokoju nr 28 w CSE „Światowid”.
       Wszystkie przepisy znalazły się w publikacji „Wigilijny czas... Świąteczne tradycje na Warmii, Mazurach i Powiślu”. Obok tradycyjnych receptur są także nieco nowocześniejsze, łączące w sobie różnorodne obyczaje, które spotkały się na tych ziemiach w latach powojennych.
       Oprócz przepisów w świątecznym „niezbędniku” znalazły się także kolędy – zarówno dobrze wszystkim znane „Cicha noc” czy „Dzisiaj w Betlejem”, jak i regionalne, na przykład „Kolęda mazurska” oraz opisy zwyczajów świątecznych kultywowanych na obszarze Warmii, Mazur i Powiśla.
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama