UWAGA!

Miłość i partnerstwo w buddyzmie

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Elblągu zaprasza na wykład Wojtka Tracewskiego, który odbędzie się w środę 10 listopada o godz. 19 w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Wojciech Tracewski jest absolwentem ASP w Warszawie, tłumaczem wykładów i książek Lamy Ole Nydahla oraz jego bliskim uczniem od około 25 lat.
       - Miłość się udaje, jeśli nie chcemy zapanować nad partnerem ani go ograniczyć, lecz uświadomić mu tkwiące w nim doskonałe właściwości, jego moc, piękno i możliwości. Prawdziwa miłość jest wolna od lepkiego przywiązania, ma zasadniczo smak niezależności i wzrostu. To czy ostatecznie związek się uda czy nie, w dużym stopniu zależy od tego, w jakim stopniu szczęście partnera będzie dla nas ważniejsze niż własne. Egoizm i ograniczony sposób myślenia prędzej czy później niszczy wszelkie rodzaje szczęścia. Związek powinien dawać możliwość rozwijania się w sposób wybrany przez każdego partnera z osobna. Jeśli zostajemy wtedy razem, to co nas łączy jest dojrzałe, jeśli się rozstajemy, w kolejnych żywotach będziemy się spotykać jako prawdziwi przyjaciele - tekst jest zaczerpnięty z książki Lamy Ole Nydahla "Budda i miłość"
       Spotkanie odbędzie się w CSE Światowid w pokoju nr 38.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama