UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzi elblążanie posadzą żonkile

Dziś (28 września) elbląscy uczniowie i przedszkolaki zasadzą żonkilowe „Poletka Nadziei”. Już po raz piąty w Elblągu przeprowadzona zostanie akcja sadzenia żonkili - kwiatów symbolizujących nadzieję. Po raz pierwszy jednak „Poletka Nadziei” powstaną przy szkołach i przedszkolach.

- Żonkile sadzone co roku na całym świecie przez hospicja są międzynarodowym symbolem nadziei - wyjaśnia Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, zbieramy fundusze dla hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę.
     21 września żonkile sadzili uczniowie w Tolkmicku i Milejewie. Natomiast w piątek 28 września „Poletka Nadziei” powstaną w Elblągu. Z budżetu miasta zakupionych zostało 5 tys. sadzonek żonkili.
     - Jak co roku w „Pola Nadziei” włącza się dyrekcja i pracownicy Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej - mówi Anna Podhorodecka. - Właśnie oni zajmą się rozprowadzeniem sadzonek po szkołach oraz pomocą w sadzeniu „pól” w przedszkolach.
     W tym roku bowiem symboliczne poletka zdecydowali się zasadzić dyrektorzy szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 9 oraz SP 14, SP 25, SP 19, SP 12 oraz przedszkola nr 13 i nr 17. Żonkile zasadzone zostaną także przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Traugutta. Będą one przypominały o pięknej idei hospicyjnej, o cierpiącym człowieku.
     Relacja Marty Hajkowicz o obchodach Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który przypada 6 października:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama