UWAGA!

Młodzi uczą się dziennikarstwa

Elbląg, Młodzi uczą się dziennikarstwa

W Regionalnym Centrum Wolontariatu w Elblągu grupa młodzieży realizuje projekt, którego celem jest między innymi poznanie tajników dziennikarstwa.

W projekcie biorą udział osoby, które chcą niebanalnie spędzać czas. Młodzież bierze udział w cyklicznie odbywających się warsztatach dziennikarskich. W czasie spotkań powstają artykuły, które wydawane są w młodzieżowej gazetce FreeDOMElbląg.
       Młodzi dziennikarze uczą się między innymi jak tworzyć tytuły do artykułów, aby czytelnicy zainteresowali się tekstem, jak napisać poprawnie notatkę i informacje prasową oraz jak poprawnie przeprowadzić wywiad.
       -Nasze zajęcia są twórcze, pozwalają nam dostrzec błędy jakie popełnialiśmy wcześniej pisząc teksty - mówi Karolina Oziewicz, uczestniczka projektu. - Jest to dla nas alternatywny sposób na spędzanie wolnego czasu - kończy młoda dziennikarka.
       Oprócz warsztatów dziennikarskich młodzież uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych i promujących wolontariat.
       - Należeliśmy do sztabu organizującego charytatywny koncert VNMa - mówi Paula Tur. - Ponadto przygotowaliśmy stoisko promujące Regionalne Centrum Wolontariatu podczas elbląskich Targów Wolontariatu.
       Jeśli chcesz do nas dołączyć zapraszamy na warsztaty dziennikarskie, które odbywają się w czwartki o godz. 16 w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu, ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26. Jeśli masz pytania napisz do nas: freedomelblag@gmail.com.
       Zadanie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
FreeDOMElbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama