UWAGA!

Młodzież poznawała pracę policjantów

Elbląg, na zdj. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogrodziu (KMP w Elblągu)
na zdj. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogrodziu (KMP w Elblągu)

Cykliczna akcja odbywająca się raz w miesiącu przyciąga do elbląskiej komendy policji prawdziwe tłumy uczniów z elbląskich i pozaelbląskich szkół. Podczas spotkań mogą oni zwiedzić komendę, poznać miejsce pracy oficera dyżurnego, sposób pracy techników kryminalistycznych, zobaczyć jak funkcjonuje Policyjna Izba Dziecka, a także prześledzić drogę jaką przekazywane są informacje mediom przez zespół prasowy. Tylko wczoraj (25 listopada) komendę odwiedziło 270 uczniów.

Uczniowie z Gimnazjum nr 9, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej z Pogrodzia, a także z Gimnazjum OHP w Elblągu odwiedzili elbląską komendę. Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej oprowadzali grupy pokazując im obiekt oraz prezentując pracę policjantów poszczególnych pionów. W ten sposób uczniowie mogli obejrzeć: stanowisko pracy oficera dyżurnego, poznać tajniki
       pracy policyjnych techników kryminalistyki, zobaczyć jak wygląda Policyjna Izba Dziecka i dowiedzieć się, kto i w jakich okolicznościach może do niej trafić. Na koniec uczniowie odwiedzili zespół prasowy, gdzie mogli prześledzić drogę informacji, które są przekazywane mediom.
       "Otwarte Jednostki Policji" to nowatorski projekt Policji skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest podniesienie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, kształtowanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich, przybliżenie roli i pracy Policji oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służby.
       Jednym z celów projektu "Otwarte Jednostki Policji" jest przybliżenie młodym ludziom służby policjantów różnych pionów, także pokazanie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego i podczas codziennej służby, jak i podczas działań. Najważniejsze jednak, by młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur wiedzieli, jaką rolę Policja spełnia w społeczeństwie.
       Spotkania odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek każdego miesiąca w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy Al. Tysiąclecia 3. W spotkaniach organizowanych przez specjalnego koordynatora uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wychowawcy, którzy chcieliby odwiedzić komendę i razem ze swoją klasą wziąć udział w spotkaniu mogą kontaktować się z policjantem pod nr tel.: (55) 230-15-65.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A nauczyli, jak nie podejmować interwencji, spać w radiowozie na służbie, wypuszczać przestepców, rozbijac nowiutkie Meganki?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    OBRERWATOR(2010-11-26)
Reklama