UWAGA!

Moda na retro

 Elbląg, Uczestnicy projektu.
Uczestnicy projektu.

W czwartek 27 września młodzież Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej w Elblągu gościła grupę seniorek. Spotkanie było kolejnym etapem realizacji projektu pn. „Moda na retro - czyli piękny wiek”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przełamanie barier międzypokoleniowych, zmiana sposobu postrzegania potrzeb osób starszych w oparciu o atrakcyjne i niekonwencjonalne formy wspólnej pracy i zabawy (warsztaty wizażu, masażu, choreoterapii... i pokaz mody). Projekt jest przedsięwzięciem międzynarodowym (polsko-rosyjskim). Zakłada bowiem dzielenie się doświadczeniami polskiej młodzieży w zakresie aktywizowania osób starszych ze studentami Medycznego Koledżu w Kaliningradzie.
     - Projekt rozpoczął się w czerwcu tego roku i przez kolejne trzy miesiące grupa młodych wolontariuszy z wydziałów: technika masażysty, technika usług kosmetycznych, terapii zajęciowej oraz opiekuna w Domu Pomocy Społecznej z „Medyka” pracowała w placówkach działających na rzecz osób starszych, m.in. w Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych przy ul. Toruńskiej oraz Dziennym Domu Pobytu przy ul. Królewieckiej - opowiada Beata Wrzosek, autorka projektu. - Celem tego działania było nawiązanie pozytywnych relacji młodzieży z osobami starszymi, wzajemne poznanie się. Okazało się, że młodzi ludzie, z początku wystraszeni i niepewni, znakomicie znaleźli się w tej sytuacji. Ciepło i serdecznie opowiadają o swoich nowych znajomych, a niekiedy przyjaciołach. Mimo że ich praca już się zakończyła, nadal odwiedzają swoich zaprzyjaźnionych seniorów.
     Teraz zakończyła się pierwsza część projektu, czwartkowe spotkanie rozpoczęło kolejny rozdział wspólnej pracy i zabawy.
     W sobotę 29 września Beata Wrzosek zaprezentuje ten projekt na polsko-rosyjskiej Konferencji „Forum Przyjaznego Sąsiedztwa” w Kaliningradzie, dokąd w listopadzie tego roku wyjeżdża 12-osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z „Medyka” w ramach wizyty studyjnej.
     Projekt „Moda na retro - czyli piękny wiek” jest finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności za pośrednictwem Fundacji dla Demokracji w ramach programu RITA, czyli Przemiany w Regionie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama