UWAGA!

MRME złożyła trzy projektu uchwał dla Rady Miejskiej

Elbląg, MRME złożyła trzy projektu uchwał dla Rady Miejskiej

Od dawna zapowiadana przez młodych radnych Inicjatywa Uchwałodawcza Mieszkańców dla Elblążan, przystąpienie Elbląga do Ogólnopolskiej Federacji Młodzieżowych Samorządów Lokalnych oraz propozycje zmian w statucie MRM to propozycje uchwał, które dziś zostały przesłane do Prezydenta i Radnych Elbląga.

Inicjatywa Uchwałodawcza Mieszkańców to projekt, który Młodzieżowa Rada zapowiadała już w marcu. Mimo informacji o możliwym wecie wojewody warmińsko-mazurskiego postanowiliśmy złożyć ten projekt, ponieważ uważamy, że elblążanie zasługują na to, aby móc faktycznie współrządzić miastem. Nasza propozycja zakłada, że grupa tysiąca elblążan będzie mogła przedstawić oraz poddać pod głosowanie Rady Miejskiej napisany przez siebie projekt uchwały. Elblążanie to osoby o co raz większej świadomości obywatelskiej. Skoro mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Malborka mogą mieć taki przywilej to elblążanie tym bardziej.
       Kolejny projekt dotyczy przystąpienia Elbląga do Ogólnopolskiej Federacji Młodzieżowych Samorządów Lokalnych. Nasza Rada pokazała dobry przykład dla podobnych organów w innych miastach, Chcemy wymieniać się z nimi doświadczeniami. Wierzymy, że dzięki dialogowi jesteśmy w stanie być jeszcze lepsi, jednocześnie wspierając innych.
       Ostatnia propozycją są zmiany w statucie MRME. Chcemy, aby kolejne kadencje trwały 1 rok. Sprawi to, że kadencje będą bardziej dynamiczne, a szansę na pracę w Radzie będzie miało więcej osób. Chcemy również, żeby kolejne kadencje były z góry planowane, a wybory do nich odbywały się przy zachowaniu jeszcze bardziej wyższych standardów niż zakłada to statut MRME.
      
Oliwier Pietrzykowski, przewodniczący MRME
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama