UWAGA!

Nad Jarem nikt się nie nudzi!

Elbląg, Osiedlowy Zespół Społeczno-Kulturalny „Jar” organizuje również wycieczki dla dzieci.
Osiedlowy Zespół Społeczno-Kulturalny „Jar” organizuje również wycieczki dla dzieci.

Klub seniora, sekcja aerobiku, tańca nowoczesnego, zajęcia muzyczne, czy plastyczne – to tylko niektóre propozycje Osiedlowego Zespołu Społeczno-Kulturalnego „Jar”. Od poniedziałku do piątku organizowane są różnorodne zajęcia.

Sekcja plastyczna – codziennie w godz. 16-19
       Celem zajęć jest rozwój artystyczny, pobudzenie wyobraźni, uwrażliwienie na sztukę, a także odkrycie ukrytych talentów. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli nauczyć się podstawowych technik rysunku i malarstwa, technik witrażu, rzeźby z elementami ceramiki. Sekcja ta skierowana jest do poszczególnych grup wiekowych: dla dzieci w wieku 5-6 lat, dla młodzieży i dla osób dorosłych. Organizowane są także warsztaty dla osób chcących zdawać do szkół artystycznych. Uczestnicy zajęć biorą udział w konkursach, przeglądach oraz prezentacjach.
      
       Sekcja taneczna
       Skierowana głównie do dzieci i młodzieży, gdzie będą szlifować tajniki tańca nowoczesnego, a młodsi będą uczyć się rytmiki. Natomiast osoby dorosłe będą mogły zgłębiać arkana tańca towarzyskiego.
      
       Klub Seniora
       Oferta skierowana jest do osób starszych. Ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu oraz pomoc w reintegracji w środowisku lokalnym. Uczestnicy w miłym gronie spędzają wolny czas, zawiązują nowe przyjaźnie. Podczas wieczorków tanecznych i imprez plenerowych pobudzana jest aktywność seniorów. W ramach Klubu Seniora działa chór Jutrzenka, który ma na swoim koncie liczne sukcesy. Seniorzy spotykają się co tydzień w czwartki o godz. 14.
      
       Aerobik

       Sekcja dla pań, które chciałyby poprawić swoją kondycję fizyczną, swoje samopoczucie jak również i dla tych, które dbają o swoje zdrowie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i w czwartki w trzech grupach o godz. 16.30, 17.20 i 18.10.
      
       Sekcja Modelarska
       Zajęcia dla pasjonatów i nie tylko, którzy chcieliby rozwinąć swoje talenty i pasje w konstruowaniu różnego typu modeli statków, samolotów, latawców czy balonów. Uczestnicy biorą udział we wszelkich konkursach organizowanych w tematyce. Modelarnia działa we wtorki i piątki w godz. 14-16.
      
       Sekcja muzyczna
       W ramach tej sekcji odbywają się przesłuchania z zakresu muzyki dawnej oraz nauka gry na flecie. Uczestnicy zajęć będą kształtować swoją muzykalność oraz emisję głosu (prawidłowa dykcja, śpiew, oddech). Zajęcia prowadzi pan Ryszard Skotnicki. Większość zajęć jest bezpłatnych, ale za niektóre pobierana jest symboliczna opłata.
      
       - Osiedlowy Zespół Społeczno-Kulturalny „Jar” już we wrześniu zaprasza na festyn sportowo-rekreacyjny, który odbędzie się 26 września. Rozpoczynamy o godz. 11. We wrześniu zapraszamy również wszystkie panie na warsztaty z wizażu i makijażu, a także na pozostałe imprezy i przedsięwzięcia kulturalne – mówi Sylwia Kazimierczak. Wszelkie informacje udzielane są pod telefonem (055) 648 39 69, a także osobiście codziennie w godz. 9.00–18.30 na Tuwima 4.
      
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama