UWAGA!

Nagrodzeni za "Edukację Leśną Młodzieży"

Elbląg, Nagrodzeni za "Edukację Leśną Młodzieży"
(fot. nadesłane)

Młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu zdobyła drugie miejsce w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Czysty Las”, w kategorii Edukacja Leśna Młodzieży.

Udział w konkursie "Czysty Las" polegał na podejmowaniu działań propagujących wiedzę o lesie, właściwe zachowania w lesie oraz kształtujących wrażliwość i szacunek dla ojczystej przyrody. W VI edycji konkursu w kategorii "Leśna Edukacja" priorytetami tematycznymi było: ochrona przyrody przez leśników, obszary leśne w europejskiej sieci Natura 2000, rośliny i zwierzęta chronione w lesie.
       Uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu "Czysty Las" odbyło się w czwartek (28 października) w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wzięła w nim udział młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu w towarzystwie pedagogów oraz pana Mariusza Potocznego, nadleśniczego z Nadleśnictwa Elbląg. Nagrody wręczali: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, prof. dr hab. Zbigniew Borecki, rektor SGGW , Andrzej Kawalec, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Lasu, dr inż. Arkadiusz Gruchała, prodziekan Wydziału Leśnego SGGW, Jacek Zadura, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych.
       Ogólnopolski konkurs "Czysty Las" organizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Lasu a pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu.
       Zaś 3 listopada Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Elblągu odbierze w Ełku Certyfikat Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Certyfikat to wyróżnienie przyznawane placówce oświatowej za doskonalenie procesów dydaktycznych i wychowawczych poprzez realizację zagadnień z zakresu edukacji ekologicznej dla zrównoważonego rozwoju.
       W tym miejscu cała społeczność Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Elblągu składa na ręce pana Mariusza Potocznego oraz pana Jarosława Mytycha z Nadleśnictwa Elbląg serdeczne podziękowania za efektywną współpracę.
      
Marzena Żachowska, wychowawczyni z SOSW Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama