UWAGA!

Najpiękniejsze i najzdolniejsze

 Elbląg, Najpiękniejsze i najzdolniejsze
(fot. Paweł Serocki)

W minioną sobotę na boisku przy ul. Wiejskiej odbyła się Wystawa Psów Nierasowych Burek 2006. W dziewiątej edycji tego konkursu rywalizowało ze sobą blisko 60 kundelków. W zabawie wzięli udział także właściciele czworonogów. Zobacz fotoreportaż.

Podczas imprezy wybierano psie piękności, najciekawsze przebranie i największy psi talent. Mierzono długość i wielkość jamników, wybierano najposłuszniejszego kundelka oraz psa najbardziej podobnego do właściciela.
     Były też konkurencje sportowe, w których startowały pary - pies i właściciel oraz konkursy wiedzy na temat psów, bajkowych postaci zwierzęcych i Centrum Zoologicznego „Rekin”.
     Całe rodziny uczestniczyły w konkursie plastycznym „Balonowe czary mary”. - Z nadmuchanego balona powstały piękne psie podobizny, z urzekającymi oczkami, bujną sierścią i klapniętymi uszkami - mówi Anna Tomczak, kierownik Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo, który zorganizował imprezę.
     Wyborom towarzyszyła akcja edukacyjna „Posprzątaj po swoim psie”, w ramach której rozdawano specjalne woreczki na nieczystości oraz ulotki informujące o obowiązkach, jakie ciążą na właścicielach psów.
     W kategorii Mała Miss zwyciężyła trzymiesięczna Amelka, Dużą Miss została Nela. Za Mistera Psiej Elegancji okrzyknięto Kimi'ego. W konkurencji na najdłuższego jamnika niepokonany był największy - Kapsel. Za niezwykły talent wokalny uhonorowano Misia. Jesienny turysta, czyli Soramis, zwyciężył w konkursie na najlepsze przebranie. Psem najbardziej podobnym do właścicielki został Dżeki. W biegu na barana z dzieckiem i psem na
     smyczy pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Latarska i jej pies Sony, w biegu na dystansie 50 m dla dzieci zwyciężył Dawid Radecki i Maks, natomiast w biegu na dystansie 50 m dla dorosłych najlepsza była Marzena Wrzosek i Tobi, a w kategorii dla seniorów - Zofia Latarska i Sony. W układaniu puzzli na czas zwyciężyła Zuzia (właścicielka Ania Barchanowicz).
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama