UWAGA!

Nie bójcie się zatrudniać niepełnosprawnych!

14 września w Elblągu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia dla pracodawców, by wskazać im problemy, ale i korzyści związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. To część projektu PROTON - Pracodawcy Otwarci na Osoby Niepełnosprawne.

Jak informuje Katarzyna Malec z Euro-Dan Consulting w Białymstoku, uczestnik projektu PROTON, przedsięwzięcie ma na celu promowanie zatrudniania osób niepełnosprawnych poprzez zapoznanie pracodawców z problematyką ich zatrudniania oraz wskazanie korzyści i problemów z tego płynących. Ma zlikwidować mity i stereotypy dotyczące pracowników niepełnosprawnych jako pracowników „gorszej kategorii” oraz wskazać metody pokonywania barier i przeszkód związanych z ich zatrudnianiem.
     Szkolenie jest bezpłatne i skierowane jest do właścicieli i pracowników polskich przedsiębiorstw (za wyjątkiem zakładów pracy chronionej). Obejmuje zagadnienia tworzenia miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych: od regulacji prawnych poprzez wskazówki o charakterze praktycznym, aż po najlepsze przykłady przedsiębiorców. Największy nacisk położony jest na uwzględnienie osób niepełnosprawnych w tworzeniu strategii firmy oraz w zarządzaniu strategicznym firmą.
     Dla uczestników szkolenia został specjalnie opracowany poradnik „Osoby niepełnosprawne a strategia firmy”. Rozdane zostaną również materiały szkoleniowe zawierające informacje potrzebne pracodawcy do podjęcia decyzji o zatrudnieniu ON (podstawy prawne, korzyści finansowe, korzyści społeczne, korzyści w budowaniu wizerunku i image'u firmy, omówienie barier i problemów, case'y itp.).
     Szkolenie przełamuje obawy pracodawców dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także pokazuje jak ogromną rolę pełnią one w rozwoju strategii przedsiębiorstwa.
     Zgłoszenia chętnych do udziału w szkoleniu są przyjmowane w siedzibie Euro-Dan Consulting, ul. Lipowa 30, lok. 206, 15-427 Białystok, tel.: 085 674 51 78, 085 674 35 60, 085 674 35 62, fax: 085 674 35 61, e-mail: edc@euro-dan.pl.
     Więcej informacji na stronie projektu: www.proton.eucp.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Niepełnosprawni mają renty.Niech siedzą w domu.Pracy nie starcza dla pełnosprawnych czyli normalnych ludzi.Nigdy niepełnosprawny(kaleka - tak ich się kiedyś nazywało i nikt się o to nie obrażał) nie będzie w pracy tak wydajny jak osoba normalna.Boże ale poruszyłem temat.Zaraz zaczną mnie nazywać faszystą.
  • CHRZANISZ GLUPOTY P. proponuje abys nie zabieral glosu. znasz kogos niepelnosprawnego? wiesz jak wysokie maja renty? > elbinger
Reklama