UWAGA!

Nie jesteśmy gorszymi studentami

Około stu studentów uczelni niepublicznych z całej Polski przyjechało do Elbląga, by wziąć udział w Konwencie MONSSUN, czyli Międzyuczelnianego Ogólnopolskiego Niezależnego Stowarzyszenia Studentów Uczelni Niepaństwowych.

Organizatorem konwentu jest Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.
     - Po raz pierwszy organizujemy tak wielkie przedsięwzięcie - mówi Kamil Myszka, wiceprezydent Parlamentu Studentów EUH-E. - Zostaliśmy zauważeni jako malutka uczelnia, więc tym bardziej dziękujemy za możliwość wykazania się, za możliwość znalezienia się w centrum zainteresowania.
     Na Konwent zjechało do Elbląga około stu studentów, reprezentujących blisko 50 uczelni niepublicznych z całego kraju, m.in. z Wrocławia, Poznania, Białegostoku, Katowic, Gdańska, Warszawy. Od 20 do 22 października będą dyskutować o problemami, z którymi spotykają się codziennie na swoich uczelniach, oraz o kierunkach działania Stowarzyszenia MONSSUN na najbliższy okres. Wezmą także udział w konferencji pn. „Unia Europejska dla stowarzyszeń”, ale przede wszystkim wybiorą swoich reprezentantów do Parlamentu Studentów RP.
     - MONSSUN skupia ponad 200 uczelni w całej Polsce - mówi Katarzyna Molenda, przewodnicząca Stowarzyszenia MONSSUN i Komisji ds. Uczelni Niepublicznych. - Realnie jednak na nasze spotkania przyjeżdżają studenci ze 120-125 uczelni. Podczas Konwentu w Elblągu wybierzemy przedstawicieli do władz Parlamentu Studentów RP. Kolejną rzeczą będzie prezentacja kandydatów na przewodniczących Parlamentu Studentów RP, jak również podjęcie decyzji, którego z kandydatów poprze MONSSUN. Co roku uczelnie niepubliczne trzymają się razem, głosując na jednego kandydata, który będzie ich odpowiednio reprezentował. Nie chcemy być traktowani, jak ci gorsi. Jeszcze kilka lat temu, gdy w prasie ukazywały się ogłoszenia o pracę, podkreślane było często, że preferowani są kandydaci, którzy ukończyli uczelnie państwowe. A jest to niesprawiedliwe. Pod wieloma względami uczelnie niepubliczne są lepsze od państwowych. Mamy lepsze zaplecze dydaktyczne, lepszych wykładowców. Poza tym, jeżeli student chce się czegoś nauczyć, to zrobi to bez względu na rodzaj uczelni.
     Elbląscy studenci podkreślają, że organizacja Konwentu MONSSUN w naszym mieście ma charakter prestiżowy. - To wydarzenie podniesie prestiż naszej uczelni - mówi Kamil Myszka. - Mam również nadzieję, że dzięki takim działaniom społeczeństwo nie będzie traktowało Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, jako uczelni, gdzie tylko zdobywa się papierek, dokument poświadczający ukończenie studiów wyższych. Chcemy, by była porównywana z uniwersytetem. Żebyśmy my, studenci uczelni niepublicznej, mieli takie same szanse na rynku pracy, jak studenci uczelni państwowych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jestescie ja studiuje an pg a wy jedynbie mozeice kiedys moje dzieci uczyc gora na pozniomie gimnazjalnym,wszyscy z pg maja beke z uniwerkow i takich jak was,szanuje,y tylko ludzi po medycynie i prawie z uniwerkom reszta to odpady
 • Bezimieny po tym jak piszesz mogę wnioskować, Ze MATOŁ jesteś do kwadratu i nic więcej!!!!! Szanowni Studenci EUH-E na pewno nie jesteście gorsi, problem w tym, że startujecie w innej lidze i nie możecie porównywać z uniwersytetami, bądź innego typu uczelniami. Ale wszystko przed wami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2006-10-21)
 • Przepraszam, zapomniałem się podpisać czynię to teraz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2006-10-21)
 • Nie wiem czemu portal nie zamieszcza mojego podpisu, dla sprostowania, jestem absolwentem WSPS w Warszawie, dawnego IPSiRu powstałego 1928 roku. Jeszcze raz pozdrawiam: prusak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2006-10-21)
 • Skonczylem studia na PG i wrocilem do Elblaga, bo dla technicznych Elblag to eldorado (mozna przebierac w ofertach z Alstomu, Maag'a, Siemens'a, ABB). Szanuje studiujacych na elblskich uczelniach. Profesorowie z PG wykladajacy w Elblagu wychwalaja np. wyposazenie laboratoriow, pracowni komputerowych. PG to moloch i nierzadko studiujac tam musialem "uczyc" sie na starym sprzecie. Jak na kazdej uczelni zdarzaja sie czarne owce, przypadkowi ludzie - ktorzy zwykle koncza swoja przygode z ta uczelnia na 1-3 semestrze. Czego chamowi-kolesiowi (1sza wypowiedz) z calego serca zycze.
 • Ja z kolei kończę magisterkę na PG (choć nie na kierunku technicznym) i nikt mi nie powie, że na uczelniach niepublicznych jest wyższy poziom, aniżeli na państwowych. Sprzęt - owszem - może i lepszy, sale - ładniejsze, ale przecież jakoś trzeba zdobywać "prestiż" :) Co do kadry, to cóż z tego, że wielu pracowników ma tytuł doktora lub profesora, skoro najczęściej praktycznie jedynie figurują na liście (oczywiście płac), co jednak nie przeszkadza uczelniom chwalić się doskonałą kadrą :) Nawiasem mówiąc - to tak jak z absolwentami uczelni niepublicznych - podobnie jak "państwowi" mogą się pochwalić wykształceniem wyższym, ale w przypadku tych pierwszych ogranicza się ono jedynie do posiadania "papierka". Poza tym poziom nauczania dostosowuje się do poziomu studentów oraz tego, czy "płacą i wymagają"...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jesiotr(2006-10-21)
 • zgadzam sie z osoba ktora napisala ze to inna liga , uczelnie takie jak elblaska , janski i inne podobne, to po prostu inna liga, niemozna przeciez porownywac kogos kto jest w IV lidze podworkowej z kims kot gra w europejskiej lidze mistrzow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciocia renia(2006-10-21)
 • to jest troszke przesady.... ja skonczylam mgr na UWM w Olsztynie, sprzet oki, kadra tez swietna. Kortowo przesliczne => najlepsze miejsce w Polsce na studia dzienne, Praca w e-g tez jest :)) czego wieceje trzeba? a papierki takich uczelni jak EUH-E sa gorzej honorowane.
Reklama