UWAGA!

(Nie tylko) męska sprawa

 
Elbląg, Wykład wygłosił lekarz urolog Tomasz Kazik,
Wykład wygłosił lekarz urolog Tomasz Kazik, fot. nadesłana

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu realizuje program poświęcony profilaktyce nowotworu prostaty. Pacjenci, którzy wczoraj (23 października) wzięli udział w prelekcji na temat „Rak prostaty – nie bójmy się wiedzieć więcej” otrzymali od nas zaproszenia na bezpłatne badanie poziomu hormonu PSA.

Program „Profilaktyka nowotworu prostaty prowadzona przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu” skierowany jest do mężczyzn między 50 a 70 rokiem życia. Jak mówią statystyki, rak prostaty jest trzecim z kolei najczęściej występującym wśród panów nowotworem złośliwym. Zaś na łagodny przerost gruczołu krokowego (co nie musi być objawem choroby) cierpi co drugi mężczyzna po pięćdziesiątce.
       Jakie są główne czynniki ryzyka rozwoju raka gruczołu krokowego, kiedy należy bezzwłocznie szukać pomocy urologa, na czym polega profilaktyka gruczołu krokowego, jak przebiega leczenie już rozpoznanej choroby – to temat wtorkowej prelekcji urologa Tomasza Kazika – lekarza specjalisty z Oddziału Urologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.
       Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta. Była okazją do bezpośredniej rozmowy ze specjalistą, m.in. do rozwiania wątpliwości i mitów dotyczących raka prostaty.
       Po prelekcji pacjenci kwalifikujący się wiekowo ( 50-70 lat) otrzymali zaproszenie na bezpłatne badanie PSA (oznaczenie we krwi pacjenta poziomu antygenu nowotworowego prostaty).
       W ramach realizacji programu w szpitalu wojewódzkim zaplanowano jeszcze jedno spotkanie – tym razem dla lekarzy i pielęgniarek.
       W poniedziałek 29 października o godz. 10 w sali konferencyjnej szpitala rozpocznie się wykład lekarz urolog Ireny Dobrzenieckiej nt.
       „Sprawa nie tylko męska”.
      
       Program edukacyjny dla mężczyzn „Profilaktyka nowotworu prostaty prowadzona przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu” jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
      
Anna Kowalska, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama