UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nieważne, skąd przychodzisz

 
Elbląg, Nieważne, skąd przychodzisz
fot. nadesłane

W miniony weekend (9-11 grudnia) w Kutnie odbył się XLIII Zimowy Sejmik Drużyn Grunwaldzkich, w którym wzięła udział elbląska reprezentacja.

Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich to najstarszy i najprężniej działający w ZHP ruch programowo-metodyczny. Skupia drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze, gromady zuchowe, kręgi instruktorskie i szczepy z całej Polski oraz skautów z Białorusi, Wielkiej Brytanii i Irlandii (w przeszłości również z Litwy, Łotwy, Estonii i Węgier). Celem działania „Wspólnoty” jest wzajemne wspieranie się przez drużyny, które chcą wzbogacać swój program o wartościowe, atrakcyjne działania z dziedziny wychowania patriotyczengo i obywatelskiego. Formą naszego śródrocznego działania jest współzawodnictwo o Tytuł Drużyny Grunwaldzkiej i Odznakę Grunwaldzką, przyznawane drużynom co roku przez Naczelnika ZHP za wykonanie różnorodnych zadań.
       Elbląska reprezentacja - hm. Marzena Skonieczna, pwd. Małgorzata Guzowska - honorowe instruktorki Wspólnoty oraz phm. Ewelina Dżugan - członkini Wspólnoty wzięły udział w Sejmiku. Między innymi w programie wydarzenia znajdowały się warsztaty, które dotyczyły metodyki grunwadzkiej, był to żywy poradnik jak w ciekawy sposób można wykonywać w drużynie zadania grunwaldzkie. Podczas Sejmiku został stworzony LipDub, który będzie prezentowany na stronie Wspólnoty w późniejszym czasie. Starszyzna grunwaldzka miała możliwość zwiedzić Kutno. Odbył się również koncert, podczas którego wspólnie kolędowaliśmy. W niedzielę - obrady Sejmiku. Sejmik to najwyższa władza naszego ruchy, a jego obrady to czas podejmowania najważniejszych decyzji dla Wspólnoty.
       Już niebawem Święta Bożego Narodzenia, Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich postanowiła wziąć udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. W ramach akcji zaopiekowaliśmy się jedną z rodzin. Pani Monika wychowuje samotnie czwórkę dzieci. Nie mają pralki, środków czystości, ciężko o buty i odzież, a chłopcy marzą o grze w Scrabble i zabawkowym samochodziku. Wspólnota spełniła marzenie, za zebranie pieniądze zostały wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla rodziny zakupione.
       Jak zawsze sprawdziła się dewiza Wspólnoty - "Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".
      
phm. Ewelina Dżugan, szefowa Harcerskiej Służby Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama