UWAGA!

Nowa Rada Organizacji Pozarządowych

Elbląg, Nowa Rada Organizacji Pozarządowych
(fot. Paweł Serocki)

Paweł Kulasiewicz został nowym przewodniczącym Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych. W Elblągu działa około 300 organizacji pozarządowych, połowa z nich wykazuje dużą aktywność w różnych dziedzinach życia społecznego.

Przewodniczący Rady Paweł Kulasiewicz jest przedstawicielem Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej. Wiceprzewodniczącym Rady wybrano Arkadiusza Jachimowicza z Elbląskie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
     W nowej Radzie Elbląskich Organizacji Pozarządowych zasiądzie na trzyletnią kadencje dziewięć osób, reprezentujących dziewięć stowarzyszeń - od ZHP po związek niewidomych. Są to (według największej liczby uzyskanych głosów): Adam Krause, Adrian Greczycho, Paweł Kulasiewicz, Beata Peplińska-Strehlau, Wojciech Ławrynowicz, Zbigniew Puchalski, Halina Kalinowska, Arkadiusz Jachimowicz, Janina Maksymowicz.
     Konferencja Plenarna Elbląskich Organizacji Pozarządowych odbyła się w elbląskim ratuszu.
     Poza wyborem nowych władz ogłoszono na niej wyniki IV edycji konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskiej organizacji pozarządowej. Zwyciężyła świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności - nagroda to 2000 zł.
     Gościem konferencji był Tomasz Schimanek z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który przedstawił propozycje zmian w działalności fundacji, przygotowywane przez rząd. Główną propozycją sejmu jest zwiększenie kontroli nad fundacjami poprzez wprowadzenie obligatoryjnego organu kontroli wewnętrznej w fundacjach oraz wyposażenie odpowiedniego ministerstwa w instrumenty wyższej kontroli. Kolejną inicjatywą rządu jest ustawa o partnerstwie publiczno-społecznym między samorządami terytorialnymi na poziomie gmin i powiatów.
     Bożena Ulewicz, przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego poinformowała Radę o przekazaniu przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie (na zlecenie Ministerstwa Oświaty) 1,5 mln zł dla organizacji pozarządowych na letni wypoczynek dzieci z biednych rodzin.
     Sprawozdanie z działalności Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych oraz podsumowanie jej trzyletniej kadencji przedstawił Dariusz Ignatowicz, były już przewodniczący Rady.
     
     
kp
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • pewnie sie myle ,to mnie poprawcie ,ale dla mnie org pozarzadowe to swietny pomysl na prace biurowa ,gdy jej w elblagu nie ma , a co do efektow ich pracy .....
 • organizacje pozarzadowe, tylko ze rzad je kontroluje i przydziela fundusze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  strugaszglupka(2007-05-08)
 • Widać z tego, że "elblaska ośmiornica" rodzi "młode". Te "organizacje pozarządowe" to dobry "kanał" do okradania "szarego i naiwnego altruisty". Jak widać "pracy biurowej" dla "agentow" i "TW" jest nadmiar. Naiwnych nie sieją tylko sami się rodzą. To "dyspozycyjne dziady" na "garnuszku Państwa" czyli "podatników" , którzy jeszcze jak długo będą utrzymywać tych "darmozjadów w białych kołnierzykach"? Ja złamanego grosza{1 %} nie dam tym złodziejom i oszustom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Agvarius(2007-05-08)
 • Dawno już nie słyszałem takiej głupoty. Czy kolega przypadkiem nie z pIs??
Reklama