UWAGA!

O Camino de Santiago na spotkaniu

 Elbląg, O Camino de Santiago na spotkaniu

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba kontynuuje cykl tegorocznych prezentacji poświęconych szlakowi Camino de Santiago. Na drugie spotkanie w 2019 roku odbędzie się w środę, 13 marca o godz. 18 w Ratuszu Staromiejskim.

Camino de Santiago (europejski Szlak Kulturowy) to sieć dróg oplatających Europę, a wszystkie one dążą do jednego celu, którym jest miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii. Część tego szlaku przebiega przez Elbląg - to Pomorska Droga św. Jakuba. Pomorska Droga zaczyna się w Kretyndze na Litwie, biegnie przez Rosję, wkracza do Polski na wysokości Braniewa i dalej przez Elbląg, Gdańsk, Lębork, Koszalin, Szczecin dochodzi do Rostocku w Niemczech, gdzie łączy się z kolejnymi Drogami św. Jakuba, zmierzając do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
       Na drugie spotkanie w 2019 roku zapraszamy 13 marca (środa) o godz. 18 do Ratusza Staromiejskiego. Będzie to prezentacja elbląskiej archeolog Grażyny Nawrolskiej pn. "Archeolog na szlaku Camino de Santiago". Przekonamy się, że Camino de Santiago to nie tylko radość z wędrowania i dojścia do celu (Santiago de Compostela), ale również możliwość podziwiania pięknych zabytków, świadków historii Europy.
       Szczegóły wydarzenia w linku.
      
      
      
       Serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama