UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O finansach w II LO

Elbląg, O finansach w II LO

Czy Polacy potrafią skutecznie zarządzać swoimi finansami? Jak kształtować umiejętności związane oszczędzaniem i jak zachęcać do racjonalnego gospodarowania pieniędzmi? Rozmawiać o tym będą przedstawiciele środowiska akademickiego, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszeń inwestorów, organizacji pozarządowych oraz reprezentanci władz lokalnych podczas debaty publicznej „Edukacja Finansowa Społeczeństwa”, która odbędzie się 9 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Z badań postaw Polaków wobec oszczędzania przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Fundacji Kronenberga wynika, że tylko 8% społeczeństwa regularnie oszczędza, a ponad połowa oszczędzających lokuje swoje środki na nieoprocentowanym koncie lub trzyma w domu.1 Nie każdy z nas wie, jak w codziennym życiu zastosować proste mechanizmy, które mogą pomóc odkładać środki finansowe. Kształtowanie praktycznych umiejętności związanych z finansami osobistymi, promocja oszczędzania oraz rozpoczęcie debaty na temat stanu świadomości społeczeństwa w zakresie finansów jest niezwykle ważne w dobie spowolnienia gospodarczego, który bezpośrednio dotyka finansów osobistych.
       Naszym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwu, a także przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, biznesu, organizacji pozarządowych i środowiska akademickiego na problem niedostatecznej edukacji finansowej społeczeństwa. Wszak od wiedzy finansowej każdego z nas zależy nasz sukces życiowy i zawodowy.
      
       Organizatorzy debaty chcą wspólnie z ekspertami zastanowić się, jakie są mocne i słabe strony wiedzy finansowej Polaków, czy Polacy potrafią skutecznie zarządzać swoimi finansami oraz czy i kiedy powinniśmy wprowadzać edukację finansową do programu nauczania w szkołach i na uczelniach.
       Debata dotycząca edukacji finansowej społeczeństwa, odbywa się w ramach akcji „Tydzień dla oszczędzania” - ogólnopolskiej akcji społecznej związanej z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania (31.10). Jej celem jest edukacja finansowa społeczeństwa, promowanie wśród Polaków nawyku odkładania pieniędzy oraz umiejętności racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi.
      
       W Debacie rozpoczynającej się o godz. 12 9 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu udział wezmą:
       Zbigniew Pater - główny Skarbnik Miasta Elbląga, Radny Miasta Elbląga,
       dr Tomasz Wszeborowski – wykładowca Katedry Bankowości na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku,
       mgr Agnieszka Rumak – wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, nauczyciel przedsiębiorczości,
       Tomasz Gabryś – przewodniczący Pomorskiego Forum Business Centre Club.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama